"Život s vášní a čokoládou"

DSCF7706.jpg
DSCF7705.jpg
DSCF7707.jpg

Ve čtvrtek 15. srpna 2013 v podvečerním čase uspořádala Městská knihovna Volary „čokoládovou" besedu. Paní Marcela Krčálová, velká znalkyně čokolády, nám nejdříve objasnila postup výroby od kakaovníku až po výsledný produkt, dále nám popsala druhy kakaových bobů a rozdíly mezi kvalitní a nekvalitní čokoládou. A potom už přišla část, na kterou se každý z návštěvníků těšil nejvíce: ochutnávka různých druhů čokolád, včetně velmi exotických, jako čokoláda s mořskou solí nebo mléčná čokoláda z kozího mléka. Nakonec si každý odnesl domů nějaké to čokoládové pokušení.

21.08.2013 16:09:31
Další knižní tipy...
Šumava domovem.jpg
Tato kniha obdržela na Šumavě Liteře 2018 CENU ČTENÁŘŮ KNIHOVEN:
Klišík - obálka knihy3.png
Šumavští poustevníci, samotáři, jejichž názory a životy se nepodobají vůbec ničemu, co znáte. O setkáních s nimi je tato kniha.
Klišík - obálka knihy2.jpg
Kniha básní žijící legendy šumavského undergroundu, básníka a mystika Františka Klišíka. Dvaatřicet vyobrazení, do linolea včetně písma vyřezaných a na ručním lisu vytištěných. Barevné linoryty, každý tisk "zobrazuje" jednu báseň, v pevné vazbě. Formát 280 x 380 mm. Autorský tisk. Náklad 17 ks.