ZAMBIE, aneb co v průvodcích nenajdete

P1830019[1].jpg
Zambie2.jpg
Zambie.JPG
Zambie1.JPG

Poslední únorový podvečer přilákalo volarské občany do knihovny povídání o Zambii. Ve své prezentaci představila tuto zemi Lucie Fenclová - studentka Zdravotně sociální fakulty v Českých Budějovicích, která v Zambijské Lusace a jejím okolí strávila tři měsíce na pracovní stáži. Pomáhala zde v nízkoprahovém centru pod organizací Njovu o.p.s, v projektu „Adopce Zambijských dětí na dálku" a také cestovala. Za největší zážitek považuje návštěvu Viktoriiných vodopádů v Livingstone, safari a projížďku na loďce mezi krokodýly. Zážitků a fotek bylo mnoho a na závěr nechyběla ukázka suvenýrů.

13.03.2013 17:21:15
Další knižní tipy...
Šumava domovem.jpg
Tato kniha obdržela na Šumavě Liteře 2018 CENU ČTENÁŘŮ KNIHOVEN:
Klišík - obálka knihy3.png
Šumavští poustevníci, samotáři, jejichž názory a životy se nepodobají vůbec ničemu, co znáte. O setkáních s nimi je tato kniha.
Klišík - obálka knihy2.jpg
Kniha básní žijící legendy šumavského undergroundu, básníka a mystika Františka Klišíka. Dvaatřicet vyobrazení, do linolea včetně písma vyřezaných a na ručním lisu vytištěných. Barevné linoryty, každý tisk "zobrazuje" jednu báseň, v pevné vazbě. Formát 280 x 380 mm. Autorský tisk. Náklad 17 ks.