Večerní čtení v knihovně

Nový příspěvek - obrázek

V pátek 30. listopadu 2012, jsme ve večerních hodinách, uvítali v městské knihovně děti z volarského „Domečku". Vypravily se k nám na „Večerní čtení pekelných pohádek, spojené s výrobou andělského překvapení". Jen co děti dorazily, začalo seznámení s čerty. Jací jsou, co dělají…ale naštěstí se žádný živý v knihovně neukázal. Pokračovali jsme čertovsky těžkým kvízem - jak jinak než o čertech a pořekadlech s čerty spojených. A aby toho nebylo málo, přečetli jsme dětem čertovskou pohádku. Ovšem dost bylo pekelníků, nyní se přesouváme k andílkům. Každé dítě si jednoho malého andílka vyrobilo. I přes malé nezdary byly děti velmi šikovné a hodné, ale také už začínaly být unavené, proto jsme je i s jejich strážnými andílky poslali po světélkové cestě do „Domečku" spát.
23.02.2013 16:05:42
Další knižní tipy...
Šumava domovem.jpg
Tato kniha obdržela na Šumavě Liteře 2018 CENU ČTENÁŘŮ KNIHOVEN:
Klišík - obálka knihy3.png
Šumavští poustevníci, samotáři, jejichž názory a životy se nepodobají vůbec ničemu, co znáte. O setkáních s nimi je tato kniha.
Klišík - obálka knihy2.jpg
Kniha básní žijící legendy šumavského undergroundu, básníka a mystika Františka Klišíka. Dvaatřicet vyobrazení, do linolea včetně písma vyřezaných a na ručním lisu vytištěných. Barevné linoryty, každý tisk "zobrazuje" jednu báseň, v pevné vazbě. Formát 280 x 380 mm. Autorský tisk. Náklad 17 ks.