Večerní čtení v knihovně

Nový příspěvek - obrázek

V pátek 30. listopadu 2012, jsme ve večerních hodinách, uvítali v městské knihovně děti z volarského „Domečku". Vypravily se k nám na „Večerní čtení pekelných pohádek, spojené s výrobou andělského překvapení". Jen co děti dorazily, začalo seznámení s čerty. Jací jsou, co dělají…ale naštěstí se žádný živý v knihovně neukázal. Pokračovali jsme čertovsky těžkým kvízem - jak jinak než o čertech a pořekadlech s čerty spojených. A aby toho nebylo málo, přečetli jsme dětem čertovskou pohádku. Ovšem dost bylo pekelníků, nyní se přesouváme k andílkům. Každé dítě si jednoho malého andílka vyrobilo. I přes malé nezdary byly děti velmi šikovné a hodné, ale také už začínaly být unavené, proto jsme je i s jejich strážnými andílky poslali po světélkové cestě do „Domečku" spát.
23.02.2013 16:05:42
ŠUMAVA LITERA.png
Do Síně slávy byl uveden vimperský spisovatel František Kadoch, neúnavný propagátor steinbrenerovských kalendářů a autor řady knih povídek.

Cenu předsedy poroty získal Aleš Palán za knihu Raději zešílet v divočině.

Výsledky dalších kategorií: Ceny Johana Steinbrenera

Cena za beletrii a poezii

1. místo Roman Szpuk: Klika byla vysoko
  2. místo Viktorie Hanišová: Houbařka
  3. místo Jan Kaše: Šumavské tajemství nacistů

Cena za fotografické a výtvarné knihy

1. místo Petr Hudičák, Zdena Mrázková, Jindřich Špinar: Krumlov – město pod věží
  2. místo Vladimír Kunc, Tonda Yetti Jelínek: Šumavské návraty
  3. místo Miroslav Houšť. Z Kašperských Hor do Kalábrie
    Petr Faltus, Karel Steigerwald: Šumava patafyzická

Cena za historické a faktografické publikace

1. místo Jan Lakosil: Šumava 1938
  2. místo kolektiv autorů: Zdíkovsko sobě
  3. místo Pavel Fencl, Markéta Voříšková: Oběti první světové války v okrese Prachatice.

Autorem ceny Johanna Steinbrenera je vimperský sklář Jaroslav Zedník.

Více najdete na adrese: