BŘEZEN - MĚSÍC ČTENÁŘŮ - "Ze světa elektronických knih"

e-knihy.jpg
e-knihy1.jpg
e-knihy2.jpg
e-knihy3.JPG

Ve čtvrtek 7. března 2013 uspořádala Městská knihovna Volary besedu o elektronických knihách. Celá akce se nesla v duchu moderního pokroku, podpořeného tím, že i knihovna vlastní a připravuje k půjčování čtečku elektronických knih. Besedu vedli pan Petr Čmerda, nakladatel elektronických knih, vlastnící e-nakladatelství „Drift(e)Books" a pánové Jaroslav Pulkrábek a Roman Kozák, kteří elektronické (i tištěné knihy) píší. Akce byla úspěšná, návštěvníci všech věkových kategorií si mohli vyzkoušet čtení na čtečkách nebo tabletech, seznámit se s postupem vzniku elektronických knih, s formáty, ve kterých se dělají nebo jejich cenou. A přestože doufáme, že klasickým knihám ještě neodzvonilo, jsme rády, že naše akce vzbudila takovou odezvu u návštěvníků.

14.03.2013 10:11:55
ŠUMAVA LITERA.png
Do Síně slávy byl uveden vimperský spisovatel František Kadoch, neúnavný propagátor steinbrenerovských kalendářů a autor řady knih povídek.

Cenu předsedy poroty získal Aleš Palán za knihu Raději zešílet v divočině.

Výsledky dalších kategorií: Ceny Johana Steinbrenera

Cena za beletrii a poezii

1. místo Roman Szpuk: Klika byla vysoko
  2. místo Viktorie Hanišová: Houbařka
  3. místo Jan Kaše: Šumavské tajemství nacistů

Cena za fotografické a výtvarné knihy

1. místo Petr Hudičák, Zdena Mrázková, Jindřich Špinar: Krumlov – město pod věží
  2. místo Vladimír Kunc, Tonda Yetti Jelínek: Šumavské návraty
  3. místo Miroslav Houšť. Z Kašperských Hor do Kalábrie
    Petr Faltus, Karel Steigerwald: Šumava patafyzická

Cena za historické a faktografické publikace

1. místo Jan Lakosil: Šumava 1938
  2. místo kolektiv autorů: Zdíkovsko sobě
  3. místo Pavel Fencl, Markéta Voříšková: Oběti první světové války v okrese Prachatice.

Autorem ceny Johanna Steinbrenera je vimperský sklář Jaroslav Zedník.

Více najdete na adrese: