BŘEZEN - MĚSÍC ČTENÁŘŮ - "Ze světa elektronických knih"

e-knihy.jpg
e-knihy1.jpg
e-knihy2.jpg
e-knihy3.JPG

Ve čtvrtek 7. března 2013 uspořádala Městská knihovna Volary besedu o elektronických knihách. Celá akce se nesla v duchu moderního pokroku, podpořeného tím, že i knihovna vlastní a připravuje k půjčování čtečku elektronických knih. Besedu vedli pan Petr Čmerda, nakladatel elektronických knih, vlastnící e-nakladatelství „Drift(e)Books" a pánové Jaroslav Pulkrábek a Roman Kozák, kteří elektronické (i tištěné knihy) píší. Akce byla úspěšná, návštěvníci všech věkových kategorií si mohli vyzkoušet čtení na čtečkách nebo tabletech, seznámit se s postupem vzniku elektronických knih, s formáty, ve kterých se dělají nebo jejich cenou. A přestože doufáme, že klasickým knihám ještě neodzvonilo, jsme rády, že naše akce vzbudila takovou odezvu u návštěvníků.

14.03.2013 10:11:55
Další knižní tipy...
Šumava domovem.jpg
Tato kniha obdržela na Šumavě Liteře 2018 CENU ČTENÁŘŮ KNIHOVEN:
Klišík - obálka knihy3.png
Šumavští poustevníci, samotáři, jejichž názory a životy se nepodobají vůbec ničemu, co znáte. O setkáních s nimi je tato kniha.
Klišík - obálka knihy2.jpg
Kniha básní žijící legendy šumavského undergroundu, básníka a mystika Františka Klišíka. Dvaatřicet vyobrazení, do linolea včetně písma vyřezaných a na ručním lisu vytištěných. Barevné linoryty, každý tisk "zobrazuje" jednu báseň, v pevné vazbě. Formát 280 x 380 mm. Autorský tisk. Náklad 17 ks.