Březen - měsíc čtenářů 2015 - Výtvarná dílna "Jak se kreslí pohádka"

Výtvarná dílna
V úterý 31. března uskutečnila Městská knihovna Volary besedu spojenou s výtvarnou dílnou s ilustrátorem a grafikem Jiřím Fixlem. Tento umělec ilustroval řadu knih pro děti, v poslední době například Encyklopedii pro žáčky básníka Jiřího Žáčka.
Jiří Fixl si s dětmi nejdříve povídal o tom, jak vzniká kniha, společně si přečetly popletenou pohádku „O veliké řepě“ a potom už se malovalo. Děti si zkusily kreslit ilustrace k pohádce “O princezně Jasněnce a létajícím ševci”, spisovatele Jana Drdy, který by letos oslavil 100 výročí narození.
Děti z prvních tříd ZŠ Volary, za pomoci pana ilustrátora, vytvořily originální obrázky plné princezen, králů a čarodějnic, které budou po celý měsíc duben vystaveny v městské knihovně.

03.04.2015 15:30:02
ŠUMAVA LITERA.png
Anketní lístky a seznam nominovaných knih k dispozici v Knihovně Volary.
Hlasovat můžete do konce října 2019.

Více najdete na adrese:
Další knižní tipy...
Šumava domovem.jpg
Tato kniha obdržela na Šumavě Liteře 2018 CENU ČTENÁŘŮ KNIHOVEN:
Klišík - obálka knihy3.png
Šumavští poustevníci, samotáři, jejichž názory a životy se nepodobají vůbec ničemu, co znáte. O setkáních s nimi je tato kniha.
Klišík - obálka knihy2.jpg
Kniha básní žijící legendy šumavského undergroundu, básníka a mystika Františka Klišíka. Dvaatřicet vyobrazení, do linolea včetně písma vyřezaných a na ručním lisu vytištěných. Barevné linoryty, každý tisk "zobrazuje" jednu báseň, v pevné vazbě. Formát 280 x 380 mm. Autorský tisk. Náklad 17 ks.