9. 4. 2018 "Šumava domovem"

Beseda a autorské čtení se spoluautorem a vydavatelem knihy „Šumava domovem“ Ivo Stehlíkem a jeho hostem Martinem Jandou.
Tato kniha nabízí pohledy třiceti sedmi obyvatel Šumavy nejrůznějších profesí na soužití lidí s místní přírodou. Někteří z nich jsou rodáci, vrostlí po generace do šumavské žuly, další jsou novousedlíci, kteří si toto místo pro život vybrali po zralé úvaze, nebo je sem osud prostě zavál. Všechny je však spojuje láska k domovu a nespoutané přírodě.
Během celého večera nás provázely krásné fotografie šumavské přírody, které nafotili jednotliví autoři.
"Šumava domovem"
17.04.2018 09:18:09
Další knižní tipy...
Šumava domovem.jpg
Tato kniha obdržela na Šumavě Liteře 2018 CENU ČTENÁŘŮ KNIHOVEN:
Klišík - obálka knihy3.png
Šumavští poustevníci, samotáři, jejichž názory a životy se nepodobají vůbec ničemu, co znáte. O setkáních s nimi je tato kniha.
Klišík - obálka knihy2.jpg
Kniha básní žijící legendy šumavského undergroundu, básníka a mystika Františka Klišíka. Dvaatřicet vyobrazení, do linolea včetně písma vyřezaných a na ručním lisu vytištěných. Barevné linoryty, každý tisk "zobrazuje" jednu báseň, v pevné vazbě. Formát 280 x 380 mm. Autorský tisk. Náklad 17 ks.