30. 10. 2018 "Sedm perel astronomie" s astro-fotografem Petrem Horálkem

V úterý 30. 10. 2018 se sál Městského hotelu Bobík zaplnil 25 návštěvníky, kteří si přišli poslechnout přednášku cestovatele, astronoma a spisovatele Petra Horálka o mimořádných nebeských úkazech. Pan Horálek se od roku 2011 věnuje také astrofotografii. Cestuje po celém světě za vzácnými nebeskými úkazy a noční oblohou. Jeho snímky popularizují vesmír a byly oceněny i americkým úřadem pro letectví a kosmonautiku NASA. Je autorem populárně-naučné knihy Tajemná zatmění, cestopisu Dobytí jižního hvězdnatého ráje či knihy Nebeské symfonie.

Sedm perel astronomie
12.11.2018 15:12:06
ŠUMAVA LITERA.png
Anketní lístky a seznam nominovaných knih k dispozici v Knihovně Volary.
Hlasovat můžete do konce října 2019.

Více najdete na adrese:
Další knižní tipy...
Šumava domovem.jpg
Tato kniha obdržela na Šumavě Liteře 2018 CENU ČTENÁŘŮ KNIHOVEN:
Klišík - obálka knihy3.png
Šumavští poustevníci, samotáři, jejichž názory a životy se nepodobají vůbec ničemu, co znáte. O setkáních s nimi je tato kniha.
Klišík - obálka knihy2.jpg
Kniha básní žijící legendy šumavského undergroundu, básníka a mystika Františka Klišíka. Dvaatřicet vyobrazení, do linolea včetně písma vyřezaných a na ručním lisu vytištěných. Barevné linoryty, každý tisk "zobrazuje" jednu báseň, v pevné vazbě. Formát 280 x 380 mm. Autorský tisk. Náklad 17 ks.