28. 6. 2016 Slavnostní pasování prvňáčků

Pasování čtenářů

Z prvňáka čtenářem

Proměnu, kterou se svými dětmi zažívali rodiče a paní učitelky našich prvňáčků v průběhu celého roku, totiž postupné vpravování se do písmenek, slov a celých textů, jsme završili koncem června nádhernou a nezapomenutelnou akcí. Obě paní knihovnice spolu s představiteli města pasovaly žáky 1. A a 1. B na čtenáře. Paní starostka Martina Pospíšilová se pro tuto příležitost proměnila na královnu Knihoslavu, která v krásných šatech a zlatým mečem povýšila po složení slavnostního čtenářského slibu naše nejmladší žáčky do řádu čtenářů. Byl to opravdu pěkný zážitek pro děti, paní učitelky i rodiče, kteří se přišli podívat.
Završena byla symbolicky i letošní plodná spolupráce mezi školou a knihovnou. Na našich internetových stránkách jste měli možnost několikrát vidět aktuální fotografie z akcí „Kufr z radnice, aneb lidové tradice“. Rádi bychom proto ještě touto cestou poděkovali za výbornou spolupráci s městem a Městskou knihovnou Volary.

Znění slibu:
„Ve jménu pohádek, románů a básní, jménem literárních hrdinů a světů, jménem spisovatelů, knihovníků a učitelů, pasuji Tě do Řádu krásného slova. Měj v úctě slovo, ochraňuj knížky a statečně se bij za všechno dobré, co je v nich psáno.“
Dne 28. června 2016 slavnostně slibuji, že budu ctít slovo, ochraňovat knihy a statečně se bít za všechno krásné, co je v nich napsáno.

Převzato: http://www.zsvolary.cz

28.07.2016 15:49:02
ŠUMAVA LITERA.png
Do Síně slávy byl uveden vimperský spisovatel František Kadoch, neúnavný propagátor steinbrenerovských kalendářů a autor řady knih povídek.

Cenu předsedy poroty získal Aleš Palán za knihu Raději zešílet v divočině.

Výsledky dalších kategorií: Ceny Johana Steinbrenera

Cena za beletrii a poezii

1. místo Roman Szpuk: Klika byla vysoko
  2. místo Viktorie Hanišová: Houbařka
  3. místo Jan Kaše: Šumavské tajemství nacistů

Cena za fotografické a výtvarné knihy

1. místo Petr Hudičák, Zdena Mrázková, Jindřich Špinar: Krumlov – město pod věží
  2. místo Vladimír Kunc, Tonda Yetti Jelínek: Šumavské návraty
  3. místo Miroslav Houšť. Z Kašperských Hor do Kalábrie
    Petr Faltus, Karel Steigerwald: Šumava patafyzická

Cena za historické a faktografické publikace

1. místo Jan Lakosil: Šumava 1938
  2. místo kolektiv autorů: Zdíkovsko sobě
  3. místo Pavel Fencl, Markéta Voříšková: Oběti první světové války v okrese Prachatice.

Autorem ceny Johanna Steinbrenera je vimperský sklář Jaroslav Zedník.

Více najdete na adrese: