25. 1. 2018 „ Maine – Amerika na kanadských hranicích“ a „Letecká Šumava“

Ve čtvrtek 25. 1. 2018 uskutečnila Městská knihovna společně s Lucií Rambouskovou promítání fotografií s názvem „ Maine – Amerika na kanadských hranicích“ a „Letecká Šumava“.
V první části promítání jsme se dozvěděli, že stát Maine leží na severovýchodě USA, kde sdílí své hranice s Kanadou. Na fotografiích jsme si prohlédli členité a skalnaté pobřeží se spoustou majáků, které pokračuje až daleko na sever, a zalesněné vnitrozemí státu. Pro svoji téměř nedotčenou krajinu se řadí Maine mezi země s čilým cestovním ruchem a je považován za nejbezpečnější stát USA.
V druhé části jsme se kochali krásami Lipenska z pohodlí koše horkovzdušného balónu, a také jsme si užili vyhlídkový let letadlem. Z ptačí perspektivy jsme viděli, jak vypadá klikatící se řeka Vltava, malebné osady a obce a lesnaté hraniční hřebeny.

Děkujeme Lucce Rambouskové za zajímavé vyprávění a úžasné fotografie.
Lucie Rambousková
26.01.2018 14:24:55