12. 6. 2015 Pasování na čtenáře

Pasování čtenářů
Dne 12. 6. 2015 pořádala Městská knihovna Volary ve spolupráci se Základní školou Volary slavnostní pasování na čtenáře. Žáci 1. tříd prokázali své čtenářské dovednosti a byli pasováni královnou „Knihoslavou“ na rytíře „Řádu čtenářského“. Žákům byl předán pamětní list, čtenářský průkaz opravňující k návštěvě knihovny a knížka pro prvňáčka z projektu „Už jsem čtenář“. Ve školním roce 2014/2015 je to kniha spisovatele Jiřího Žáčka a ilustrátora Vojtěcha Juríka – Housličky pro medvěda.
24.06.2015 14:59:31
Další knižní tipy...
Šumava domovem.jpg
Tato kniha obdržela na Šumavě Liteře 2018 CENU ČTENÁŘŮ KNIHOVEN:
Klišík - obálka knihy3.png
Šumavští poustevníci, samotáři, jejichž názory a životy se nepodobají vůbec ničemu, co znáte. O setkáních s nimi je tato kniha.
Klišík - obálka knihy2.jpg
Kniha básní žijící legendy šumavského undergroundu, básníka a mystika Františka Klišíka. Dvaatřicet vyobrazení, do linolea včetně písma vyřezaných a na ručním lisu vytištěných. Barevné linoryty, každý tisk "zobrazuje" jednu báseň, v pevné vazbě. Formát 280 x 380 mm. Autorský tisk. Náklad 17 ks.