Náměstí 24, 384 51 Volary
tel. 388 333 261
knihovnavolary@centrum.cz
Beletrie
 
Murakami Haruki: První osoba jednotného čísla
Soubor osmi povídek fenomenálního japonského autora, které vynášejí na světlo zásadní otázky lidské existence. Děj jednotlivých povídek sledujeme očima vypravěče, který popisuje malé výseče ze svého života, jež se nám mohou zdát banálními, možná nicotnými, avšak jemu přinášejí zásadní životní poznání. Pohybujeme se na tenké hraně mezi realitou a skutečností. S pocitem nostalgie, v rytmu jazzu či klasické hudby vnímáme lásku, osamělost, mládí, stáří i nevyhnutelnost smrti.
D'Silva Renita: Dítě války
Osud Clary Knightové určuje válka. Z válečného sirotka se stane ošetřovatelkou statečných vojáků první světové války. Zamiluje se do jednoho ze svých pacientů a prožije s ním kus života v jeho indické vlasti. Když spolu počnou syna, vrátí se Clara z Indie do Londýna, kde se o syna stará sama. Když začne druhá světová válka a Němci bombardují Londýn, rozhodne se Clara, že svého syna pošle do bezpečí za jeho otcem. Při loučení mu daruje matčin drahocenný přívěsek svatého Kryštofa a doufá, že syn válku přečká ve zdraví a prožije plnohodnotný a krásný život v zemi svého otce, i když ona se s ním nejspíš už nikdy nesetká. Nebo snad ano?
Follett Ken: Nikdy
Rozsáhlý román je barvitým akčním příběhem o rozděleném světě, v němž zdánlivě nenápadné události mohou vést k zažehnutí děsivého válečného požáru, přinášejícího globální zkázu.
Lapena Shari: Nepříliš šťastná rodina
Napínavý román od osvědčené královny psychothrillerů a mistryně manipulace. Bohatí rodiče byli zabiti a po nich zůstaly tři děti, které čeká závratné dědictví. Dokonalý motiv pro vraždu. Byl ale vrahem opravdu někdo z nich?
 
Fantasy - Komiks
 
Sakurazaka Hiroši, Takeuči Rjósuke, ABe jošitoši, Obata Takeši: All you need is kill - Stačí jen zabíjet
Planeta Země je terčem mimozemské invaze. Nájezdníci z vesmíru mají jediný cíl - vyhladit lidstvo, které se pod náporem útoku sjednotilo a brání svou holou existenci. Jedním z vojáků, kteří mají brzy stanout na japonské frontové linii, je Keidži Kirija, nervozní nováček. Hned při svém prvním útoku zemře... ale znovu se probudí ve své posteli v den plánované mise. A umře znovu. A opět se probudí. Tím se roztočí nekončící spirála časových smyček a umírání. Jak se to vůbec mohlo stát? A jak uniknout smrti?
Komiksová adaptace japonského sci-fi románu, který inspiroval též film Na hraně zítřka.
Tištěno zprava doleva ve stylu manga.
Scénář: ONE, kresba: Murata Júsuke: Tajemství síly, série: One-Punch Man 2
Původně webový komiks o velmi silném chlapíkovi nyní ve své papírové manga podobě. Poté, co se vypořádal s jejich zabijáky, vydává se Saitama spolu s Genosem zaútočit na Domov evoluce. Tam na ně čeká nejsilnější výtvor člověkem řízeného vývoje: Pekelný nosoroh.

 
Naučná literatura
 
Zárybnická Alena: Alpami na kole II.
Populární televizní rosnička opět provádí nejhezčími místy Alp. Ideálním přepravním prostředkem pro bicykly je obytný vůz, díky čemuž lze naplánovat trasy zcela nezávisle na ubytovacích resortech. U každého výletu najdete nejen detailní popis trasy, převýšení či náročnost túry, ale i tipy, jaká místa v okolí navštívit, co ochutnat a kde si odpočinout. A samozřejmě nesmí chybět ani meteorologické okénko. 
Brodská Tereza, literární zpracování Podskalská Jana: Moje máma Jana Brejchová
Tato kniha je životním příběhem herečky Jany Brejchové, jedné z největších českých filmových hvězd, zachycený její dcerou Terezou Brodskou. Na podkladě společných rozhovorů přibližuje úspěšnou filmovou kariéru herečky, která v šedesátých letech zářila také na evropské scéně. Vypráví o spolupráci s filmovými kolegy, kteří byli součástí její profesní kariéry někdy i osobního života. Setkáme se s režiséry Jiřím Krejčíkem či Milošem Formanem a nahlédneme do zákulisí natáčení s herci jako Pierre Brice nebo Jan Werich. Kniha je současně neobvykle otevřenou výpovědí o soukromí slavné herečky, o jejích partnerech a komplikovaných rodinných vztazích.
Hecl David: Mluví k vám kapitán
Knižní rozhovor s českým pilotem, prvním Čechem, který se stal kapitánem Airbusu A380 ve dvou světových společnostech, v Emirates a v Korean Air.
Brdečková Tereza: O Janě a Zdenkách kolem Jana Wericha
Tři generace žen Jana Wericha: manželka Zdenka, dcera Jana a vnučka Zdenka, řečená Fanča. Tři chytré, schopné a vtipné souputnice byly pro Wericha tím nejcennějším, co na světě měl - vedle jeho publika. Tereza Brdečková spolu s Fančou provázejí čtenáře třígeneračním příběhem o životním údělu žen a současně o hlubokých vnitřních rozporech umělců v Československu. Kniha čerpá z dosud nepublikované rodinné korespondence a z Werichových soukromých deníků.
Krausová Dita: Život s Otou
Dita Krausová, jejíž válečné zážitky inspirovaly španělského autora Antonia Iturbeho k bestselleru Osvětimská knihovnice a která své osudy shrnula v autobiografii Odložený život, nyní přibližuje životní pouť svého manžela. Válečné události zavedly Otu Krause nejprve do terezínského ghetta, pak do osvětimského pekla, kde jako vychovatel působil na dětském bloku, a následně do pracovního tábora ve Schwarzheide, odkud se s pochodem smrti dostal zpět do Terezína.
Pro děti a mládež
 
Kotová Marcela, ilustrovala Kofroňová Kateřina: Kouzelná kniha babičky Jůlinky
Prázdninové příhody holčičky Terezky doplněné o otázky a hravé úkoly zaměřené na obsah textu. Terezka noc co noc vklouzne ve snu do knížky pohádek, ze které jí čte babička před spaním. Se svým kamarádem Kubíkem a skřítkem Lodunkou prožívá v pohádkovém světě mnoho neuvěřitelných dobrodružství. Za každým příběhem najdete pracovní list. 
 
 
 
 
 
 
 

 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one