Náměstí 24, 384 51 Volary
tel. 388 333 261
knihovnavolary@centrum.cz
Beletrie
 
Hartl Patrik: 15 roků lásky
Realita umí být neuvěřitelná a skutečné události někdy působí nepravděpodobně. Aleš by do svých třiceti dvou let nevěřil, že jeho život bude vypadat takhle. Představoval si ho úplně jinak. Jednoho dubnového odpoledne roku 2001 se zamiloval do ženy, která na něj naložila takovou porci lásky, že by to porazilo i vola. Tento román vypráví o všem, co musel zvládnout, aby se s tou láskou naučil žít.
Penner Sarah: Zmizelá apatykářka
Napínavý historický thriller, který se odehrává ve dvou časových rovinách, jež od sebe dělí dvě století. Historička Caroline pátrá po temném osudu londýnské apatykářky, která pomáhala ženám zbavit se jejich tyranských manželů. Do malého bylinkářského krámku, dobře skrytého v křivolakých uličkách Londýna v 18. století, míří vskutku neobvyklá klientela. Po celém městě si ženy šeptají o záhadné apatykářce Nelle, která místo léků na ženské neduhy prodává jedy, aby se její zákaznice jednou provždy zbavily mužů, kteří je tyranizují. Osud bylinkářky je však ohrožen, když jedna z jejích klientek udělá fatální chybu, jejíž následky se táhnou po staletí.
Silva Daniel: Ta druhá žena
Byla jeho nejstřeženějším tajemstvím… Kdesi v zapadlé vesničce v andaluských horách žije tajemná Francouzka, která sepisuje své paměti. O muži, do něhož se před dávnými lety zamilovala v Bejrútu, o dítěti, jež se z této lásky narodilo… Ta žena v sobě uchovává nejpřísněji střežené tajemství ruských tajných služeb. 
 
Sci-fi
 
Vondruška Vlastimil: Neviditelní
Sci-fi román známého českého autora historických románů vypráví příběh z blízké budoucnosti, kde lidé po Velkém resetu žijí ve zdánlivě spravedlivé rovnostářské společnosti a jsou kontrolováni biočipem. Před čtyřiceti lety prosadila skupinka mocných Velký reset. Zdůvodnila ho tím, že je třeba zabránit chaosu, ničení planety, dát všem stejná práva a odstranit chudobu, neboť spravedlivé je, aby nikdo nevlastnil nic. Jediným majetkem lidí se stal biočip, který kontroluje, zda dělají to, co mají. Sledovací systém rozhoduje, kde má jeho nositel pracovat a bydlet, kde dostane najíst a kam se může jít bavit. Záleží na tom, jak vysoký má status konformity. Klaud život před Velkým resetem nepoznala. Končí studia a je šťastná, že žije v krásné nové době. Jenže pak potká mladíka, který čip nemá a je pro sofistikované systémy neviditelný.
Weir Andy: Spasitel
Nové úžasné, napínavé meziplanetární dobrodružství od autora světového bestselleru Marťan. Ryland Grace zůstal jako jediný přeživší na zoufalé misi poslední naděje. Pokud selže, lidstvo zanikne. Je tu však drobný háček – Ryland to neví. Nedokáže se vybavit ani své jméno, natož že má nějaký úkol a jak ho asi tak splní. Všechno, co ví, je, že hodně dlouho spal. Že se probudil miliony kilometrů od domova. A že společnost mu dělají dvě mrtvoly. Jak se mu tak vracejí vzpomínky, dojde mu, že putuje nevelkou lodí, sestavenou všemi pozemskými vládami a vesmírnými agenturami a vrženou do hloubky vesmíru, aby odvrátila hrozbu vymření našeho druhu. A díky nečekanému spojenci se mu to možná i podaří...
 
Naučná literatura
 
Gott Karel: Má cesta za štěstím
Obsáhlá autobiografie Karla Gotta obsahuje množství unikátních fotografií a archivních materiálů a je autentickým dokumentem života populárního zpěváka. Legenda československé populární hudby slovem i obrazem rekapituluje výjimečný životní příběh od nejútlejšího dětství v Plzni, přes počátky hudební kariéry až po léta intenzivní hudební činnosti, kterou zpodobňuje řada unikátních fotografií nejen ze zahraničních koncertních zájezdů. Nevynechává ani kontroverzní okamžiky spojené s tzv. Antichartou a odhaluje i soukromá a osobní témata včetně celoživotní záliby v malování. Knihu uzavírá svědectví z posledních několika let fascinující pěvecké dráhy Karla Gotta.
Hora-Hořejš Petr: Toulky českou minulostí 16. díl
Podtitul: Triumvirát géniů národní hudby
Další díl knižní série je věnovaný dějinám a osobnostem české hudby s těžištěm v 19. století. Úvodní kapitoly pojednávají o hudbě od středověkých chorálů přes gotické, renesanční a barokní období až ke konci 18. století, tzv. české hudební emigraci, hudebnímu životu v Praze za Mozartovy přítomnosti a posléze k počínajícímu národnímu obrození. Stěžejní část knihy zabírá zásadní trio české hudby Smetana, Dvořák, Janáček a uzavírá ji kapitola o mistrech české hudební moderny.
Vrchovský Ladislav: Stará fotografie
Podtitul: Strhující příběh podle skutečných událostí
Zcela mimořádný příběh, inspirovaný skutečnými událostmi, nám připomíná sílu lidských hodnot a také odhodlání nepodlehnout žádnému zlu, ať už je sebevětší. Příběh Bedřicha, Jaroslava a Heleny začíná v roce 1938 v Československu okupovaném nacisty. V té době vznikl v protektorátu Čechy a Morava odboj proti hitlerovskému Německu – ilegální armáda a organizace Obrana národa. Co všechno se odehraje v životě hlavních hrdinů a jak dopadne v této nelehké době jejich přátelství? Proč v těžkých dobách často i ti nejlepší a nejvěrnější tak snadno převléknou kabát? Co dovede lidi k udávání svých nejbližších přátel, a dokonce rodiny?
 
Pro děti a mládež
 
Pacnerová Jana, ilustrovala Weberová Zuzana: Svojšánci
Podtitul: Pohádky z farmy od dračí skály
Kdo překročí zjevný kořen (ale musí se to stát na drakovy narozeniny, v poledne a při couvání), ten zažije něco nevídaného…
Šumavské Dračí skály dostaly jméno podle draka, který tam prý někde v podzemí dodnes spí, občas se probudí, trochu si zacvičí, poobědvá a spí dál. Není divu, že se na takovém místě vyskytuje ještě mnoho dalších kouzelných bytostí – bludičky, víly, mechoví medvídci a další, kteří dostali společné jméno „svojšánci“ podle vesničky Svojše, která se nalézá v bezprostřední blízkosti Dračích skal. Protože jsou ale tyhle potvůrky skoro pro každého neviditelné (víme jen o jediné výjimce), nemohou se s nimi děti seznámit jinak než v našich pohádkách…
Farmářka Ivana Scheinostová dala Svojšánkům podobu a scenáristka a autorka několika dětských knížek Jana Pacnerová o nich napsala příběhy, které vycházejí ze skutečných příhod, jež se na farmě odehrály. V pohádkách nechybí humor, kouzla a napětí, půvabnými ilustracemi je doprovodila mladá výtvarnice Zuzana Weberová.

Pro děti od 3 let.
Reaganová Jean, ilustrace Wildish Lee: Jak vychovat maminku
Roztomilý humor výměny rolí šitý na míru dětem i rodičům! Vychovat šťastnou a zdravou maminku je sice zodpovědná práce, ale hlavně je to velká zábava. Jen musíte vědět, jak na to. Na maminky je totiž potřeba dohlédnout. Tato knížka vám poradí, jak se hravě zapojit do maminčina rušného dne. Jak zajistit, aby se budila s úsměvem a správně se oblékala? Jak maminku zabavit při dlouhém čekání ve frontě u pokladny, aby nezlobila? Nezapomeňte maminku naučit správně uklízet! A také je třeba zařídit, aby měla dostatek pohybu Nejlépe několikrát denně. Skvělá kniha, která zaručeně pobaví děti i dospělé.
Pro děti od 5 let.
Buyea Rob: Nejlepší učitel na světě
Školní rok očima sedmi dětí, jejichž život kladně ovlivnil jejich učitel, nyní ležící po vážném úrazu v kómatu. Začíná nový školní rok a pro sedm žáků páté třídy se ukáže jako rok výjimečný. Za vše může nový učitel pan Rupett, který svým neotřelým přístupem dokáže najít cestu ke každému z nich. Otázkou zůstává, zda Jessica, Anna, Daniela, Denis, Alex, Lukáš a Petr dokážou jít dál sami i v okamžiku, kdy se učiteli stane vážná nehoda…
Pro čtenáře od 10 let.
Vaněček Michal, ilustroval Ráž Václav: Koho má znát správný Čech
Víš, které naše osobnosti se celosvětově proslavily? Co velkého dokázaly, proč se staly slavnými, v čem vynikaly nebo v čem byly a jsou výjimečné? V této knížce se dozvíš odpovědi nejen na tyto otázky, ale také spoustu dalších informací a zajímavostí o významných lidech naší země a zjistíš, co by o nich měl znát každý správný Čech, Moravan i Slezan! Pro čtenáře od 11 let.
 
 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one