Náměstí 24, 384 51 Volary
tel. 388 333 261
knihovnavolary@centrum.cz
Beletrie
 
Vašíček Arnošt: Perunův hněv
Dobrodružný thriller z pera nejznámějšího českého záhadologa s pořádnou porcí tajemna a připomenutím, že brát stará proroctví na lehkou váhu se nevyplácí. Hora Radhošť ukrývá nejeden poklad. Ať už jde o bájnou tajemnou zbraň, zlatou sochu boha Radegasta či bohatá ložiska uhlí. Pokusy zmocnit se kteréhokoliv z nich vedou k přírodní katastrofě nedozírných rozměrů. Na dole Frenštát vypukne neuhasitelný požár, horami otřásají mohutné výbuchy metanu a hráz přehrady Šance praská. Mladá geoložka Jana Pivodová ví, jak zkáze zabránit. Musí však najít cestu do spletitého podzemního labyrintu k propasti Ďáblův jícen.
Třeštíková Radka: Foukneš do pěny
Nebude to sice lehké, ale zato jízda. Sbalte si do tašky všechna svoje trápení, úzkosti, zmatek, a křivdy, nevyřčená slova i nevyřešené záležitosti, a vydejte se spolu s hlavní hrdinkou na svou vlastní cestu. Kniha od nejprodávanější české autorky současnosti vás ve svém příběhu vezme až na konec světa...
Rettinger Dominik W.: Elizino tajemsví
Podtitul: Osvětim placená láska
Román polského autora, vzniklý na základě autentických svědectví, otevírá dosud tabuizované téma veřejných domů za ostnatými dráty. Hlavní hrdinka Eliza, která se živí podvody na bohatých mužích v prostředí luxusních hotelů a heren, je zatčena gestapem a ocitá se v osvětimském pekle. Přes ochromující strach i ztrátu lidské důstojnosti sebere veškeré síly a využije příležitost, aby získala šanci přežít.
Hruška Emil: Souřadnice smrti aneb když realita překoná fantazii
Podtitul: Skutečný příběh z let 1928-1935
V pravdě neuvěřitelný příběh, který se, rozčleněn na jednotlivé případy, odehrával v letech 1928 až 1935, a který je zapsán v dějinách české kriminalistiky. Z hlediska práce bezpečnostních úřadů však nejen pochvalně. Vrah po léta unikající spravedlnosti, nevinně podezřívaní a věznění lidé, tragédie pro celé rodiny. Otázky viny, podlosti, malichernosti, nenávisti či společenské psychózy, postavy bez svědomí, honba za senzacemi a mediální lynč jako smysl života. Do značné míry filmová povídka, možný základ scénáře thrilleru, jenž by možná působil nevěrohodně, ač spočívá striktně na doložených faktech.

 
Naučná literatura
 
Tabery Erik: Opuštěná společnost
Podtitul: Česká cesta od Masaryka po Babiše
Autor popisuje dobrodružnou českou cestu od vzniku republiky po současnost a zasazuje dnešní politické a společenské události do historického a evropského kontextu. Je to svým způsobem rozmluva s minulostí o naší budoucnosti, v níž myšlenkový rámec dávají autorovi úvahy K. H. Borovského, H. G. Schauera, T. G. Masaryka, Ferdinanda Peroutky, Václava Černého, Jana Patočky, Erazima Koháka či Václava Havla. S odkazem na velké kritické duchy demokratické tradice Tabery jasně ukazuje, že rizikům přítomnosti se nejlépe čelí nikoliv panikou, ale chladnou hlavou a rozhodností.
Moc Pavel: Šumavští převaděči
Skutečné příběhy několika šumavských převaděčů. V knize sice vystupují též věhlasní a slavní převaděči jako Josef Hasil či Kilian Nowotny, hlavními postavami knihy jsou však jiné osoby – příslušníci převaděčské skupiny, která se utvořila krátce po únorových událostech roku 1948 v malé osadě Milešice v blízkosti vrcholu hory Bobík.
Šlachta Robert, Roth Jiří: Čas na odvahu
Kniha formou reportáže představuje Roberta Šlachtu v jeho nové roli lídra politického hnutí Přísaha.
Němec Luděk: České Žleby = Böhmisch Röhren
Podtitul: Historie osady na Zlaté stezce
Výpravná publikace prezentuje výsledky výzkumu historie Českých Žlebů (proběhl v letech 2016–2020) v ucelené a přístupné formě za využití celé řady historických pramenů i dosud nepublikovaných ilustračních materiálů z archivů a muzejních institucí v Čechách, Rakousku a Bavorsku. 

 
Fantasy
 
Kotleta František: Underground
Postapokalyptický vědecko-fantastický román českého autora zavádí čtenáře do temného světa, kterému vládnou nejmodernější technologie. Praha City je šťastné město. Deset milionů obyvatel zde přežívá díky výdobytkům moderních technologií, zatímco zbytek Evropy se propadl do chaosu. Nikdo nepochybuje, že je to pravda, tvrdí to přece City News! 

 
Pro děti a mládež
 
Oudová Lucie: Dary Pošumaví
 Podtitul: Tvořivé toulky s příběhy pro děti i dospělé 
Co si představit pod názvem Dary Pošumaví? Darem může být setkání s rysem nebo třeba dětmi vyrobený obrázek pro babičku. Obdarovat se může rodina společnými chvílemi, které stráví na procházkách. A také při přípravě svátků, které tradiční český rok nabízí. Autorka důvěrně zná střední část Pošumaví a vede nás citlivě krajinou s pomocí příběhů, které můžeme prožít společně s rodinou Kvapilů ze staré hájenky.
Van de Venter Kamila: Lexikon kouzel pro děti i dospělé
Chcete přimět sopku chrlit lávu a balonek, aby se nafoukl sám? A podaří se vám pomocí zaříkadel rozhoupat Mléčnou dráhu nebo proměnit vodu v led v létě a bez mrazáku? Přesvědčte se sami. Kniha obsahuje známé i méně známé zábavné fyzikální pokusy doplněné o 25 vtipných zaříkadel. Jsou určena ke společnému kouzlení dětí, které zaříkávají, a dospělých, kteří pokusy provádějí.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one