Náměstí 24, 384 51 Volary
tel. 388 333 261
knihovnavolary@centrum.cz
Beletrie
 
Bauer Jan: Poutníci ze Svaté země
Podtitul: Detektivní případy mnicha Blasia 
Další kniha z řady detektivních románů odehrávající se v kulisách 15. století v českých zemích.
Lagercrantz David: Temnota
Novodobý Sherlock Holmes od pokračovatele Stiega Larssona. Švédský bestsellerista David Lagercrantz přichází s novou detektivní sérií a jedinečnou dvojicí vyšetřovatelů: charismatickým profesorem Hansem Rekkem a odhodlanou policistkou Micaelou Vargasovou. 
Smith Wilbur & Chadbourn Mark: Řeka bohů – Nové království (7. díl)
Historicko-dobrodružný román patřící do autorovy egyptské ságy, ve kterém je hlavním hrdinou Hui, známý již z dřívějších událostí, jenž je nejlepším faraonovým vozatajem. Hui žije obklopen láskou milovaného otce, vládce města Láhún, jehož má nahradit. Za krásnými fasádami paláců se však rodí špinavé spiknutí Huiho nevlastní matky a žárlivého bratra, které Huiho přivede až do potupného zajetí uprostřed nepřátel Egypta.
Niedl František: Železná rukavice
Ondřej z Rohatce se usadil na hradě Jenčov, který dostal od markraběte Karla za služby, jenž mu prokázal při tažení v Itálii. Avšak ne všichni jsou z takového stavu nadšeni. Co je asi může k tomu bezvýznamnému hrádku přitahovat? A proč musí kvůli tomu umírat lidé? Jsou to ložiska železné rudy, nacházející se na pozemcích náležejících k Jenčovu. A tak se křivoklátský purkrabí Chval z Valdéře nezastaví před ničím, co by mu dopomohlo k získání onoho zboží. Přesvědčí krále Jana Lucemburského, aby darovací listinu jeho syna markraběte Karla zneplatnil. Poslechne Karel, jehož vliv a oblíbenost v království neustále stoupá, svého otce?
 
Fantasy
 
Roberts Nora: Nový začátek (1. díl), Poselství krve (2. díl), Pramen moci (3. díl) - série: Kroniky Jediné
Nová postapokalyptická fantasy série. Svět zachvátí záhadný virus. Nemoc propukla náhle a rozsévá strach. Vědci se neúspěšně pokouší vyvinout účinnou vakcínu, systém i technika kolabuje, střídá je chaos a panika, v lidech se probouzí zlo a propuká násilí. Laně a Maxovi se podaří jako jedněm z mála zkáze uniknout a pochopit poselství: Nastal konec a přichází nový začátek.
Cubeca Karel: Vyměřený čas
Sny o dokonalém světě berou za své, když planeta přichází o magnetosféru a stává se smrtící pastí. V nastalém chaosu ukrývá profesor svoji dceru Karru do odlehlého vězení, kde nastoupí na pozici psycholožky. Poté co i sem prosáknou informace o kritické situaci, nezbývá než vytvořit nesourodou skupinu, která se vydá na dobrodružnou cestu za záchranou života. Někdo má ale snahu výpravu překazit, podezření padá na každého.
 
Naučná literatura
 
Janík Vlastislav: Příběhy hrdinů
Podtitul: Monografie odbojářů zavražděných v koncentračním táboře Mauthausen za pomoc parašutistům ze skupin Anthropoid, Silver A, Out Distance, Intransitive a Tin
Osudy rodin, které během druhé světové války podporovaly parašutisty.
Askwith Richard: Nezlomná
Podtitul: Hraběnka, která se postavila nacistům ve Velké pardubické 
Příběh Laty Brandisové patří k nejpodivuhodnějším a nejinspirativnějším v dějinách sportu. Narodila se do privilegované rodiny, přesto prožila dlouhá desetiletí v bídě. Odmítla přijmout omezení, kterými tehdejší společnost svazovala ženy. Místo toho s tichou kuráží opakovaně dosáhla něčeho, co ostatní prohlašovali za nemožné. Skandál, který vypukl kolem jejího prvního pokusu ve Velké pardubické, vyvolal ohlas v celé Evropě. O deset let později se stala nadějí národa v hodině temna. A pak přišla odplata… 
 
Pro děti a mládež
 
Kozák Roman, ilustrace Rákosník Jakub: Zpožděné pohádky ze šumavských lokálek
Podtitul: Knížka s přípřeží a postrkem
V pořadí třetí kniha pohádek ze šumavských lokálek Vás seznámí s tím, jak to chodí na železnici, co všechno můžete zažít, prožít i koho potkat. Vysvětluje, kdo může za všechna zpoždění a mimořádnosti - Jízdní Neřád. V knize kromě barevných ilustrací a kreslené mapy šumavských lokálek najdete i zpožděnku a místo na razítka vlakové pošty.
Smolík Jan: Liška Kuliška
Veselé komiksové příhody lišky Kulišky, jejího kamaráda mývala Zívala a malého hajného známých z časopisu Sluníčko. Každý příběh je doplněn obrázkovou hádankou. Pro děti od 6 let.
 
 
 
 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one