Náměstí 24, 384 51 Volary
tel. 388 333 261
knihovnavolary@centrum.cz
Beletrie
 
Quinn Kate: Kód růže
V zámečku Bletchley Park v roce 1940 pracují tři dívky, které znají vojenské tajemství tohoto britského kryptografického pracoviště. Bohatá a krásná Osla, Mab z chudé londýnské čtvrti a Beth. Vznikne mezi nimi přátelství, ale po jedné roztržce skončí a dívky se po válce rozejdou. V roce 1947 se chystá svatba královny Alžběty s princem Filipem. V té době Osla dostane podivný zašifrovaný dopis, který poslala Beth. Ta pobývá v psychiatrickém ústavu pro údajné zhroucení. Pravda je ale taková, že v ústavu je proto, že zná tajemství zrádce, který působil v Bletchley Parku.
Boučková Tereza: Hodiny tikají
Šedesát jedna fejetonů a postřehů uspořádaných v jedné knize, ve kterých se autorka ohlíží za vlastními zážitky i významnými událostmi posledních pěti let.
Greaney Mark: Šedý muž
Úvodní román série o špičkovém nájemném vrahovi Courtu Gentrym, přezdívaném Šedý muž. Court Gentry je bývalý agent CIA a má pověst nejlepšího nájemného vraha na světě. Přezdívá se mu Šedý muž a kolují o něm legendy. Je to samotář bez rodiny, přátel i domova. Přijímá pouze zakázky, kdy má zlikvidovat zločince. Pohybuje se jako stín, splní nemožné a pak zmizí. A vždy zasáhne svůj cíl. Vždy. Jenže na světě existují síly smrtelnější než Gentry. Peníze. Moc. A lidé, pro které nic jiného hodnotu nemá. Pro ně je Šedý muž problém…
Karika Jozef: Na smrt
Československo roku 1928. Dva kamarádi, maturanti z Ružomberku, Žid Viktor a Němec Karel, neúmyslně zastřelí syna místního podnikatele. Viktor utíká k příbuzným do New Yorku a stává se členem mafiánské organizace Murder, Inc. Karel studuje medicínu v Mnichově a pod vedením Reinharda Heydricha se mění v oddaného stoupence nacistické ideologie. Ocitají se tak na opačných stranách rodícího se válečného běsnění…
 
Poezie
 
Szpuk Roman: Hvězdy jedna po druhé hasnou 
Soubor veršů ze třinácti plodných let doprovází autor téměř 40 ilustracemi malovanými přírodním uhlem. Celkem 11 oddílů odhaluje intenzivní básníkova životní období, často inspirované jeho pobytem na Šumavě. 

 
Naučná literatura
 
Vopatrný Gorazd Josef: Podivuhodný svět keltského křesťanství
Kniha je výsledkem mnoha let studia, cest na Britské ostrovy i po kontinentální Evropě, získávání relevantní literatury i pořizování fotodokumentace. Poznatky, které přináší úplnější obraz historického keltského křesťanství jako osobité formy orthodoxního křesťanství. Publikace se věnuje též Keltům v předkřesťanském období včetně Keltů v Bohemii a na Moravě.
Jenicki Marko: Tajemství těla a mysli
Podtitul:  Jak zacházet s tělem, myslí a emocemi
Tato kniha aspiruje na to, abyste získali přehled o sobě samém na vícero úrovních a abyste porozuměli, jak tento složitý stroj, jejž považujete za sebe sama, vlastně funguje. Kromě důkladného popisu funkční struktury a stavby těla v klidu i v pohybu poskytuje kniha mnoho praktických rad, jak zacházet s tělem, dechem, emocemi, myslí a pozorností v každodenním životě (při psaní na počítači, telefonování, odpočinku apod.) i při sportu jako je běh, tanec, plavání či jízda na kole...
Cílek Václav: Jak přejít řeku
Podtitul: O životě v antropocénu, cestě indiánského šamana do Detroitu, kamenech Dunaje a taky o přílivech a odlivech civilizací, vděčnosti a naději
Tato kniha představuje několik let uvažování o společnosti, přírodě a nás samých. Eseje se zaobírají klimatickými, politickými i sociálními proměnami a problémy současného světa.
Pálka Radek: Šumavská kuchařka
Vydejte se s Radkem Pálkou na procházku šumavskými hvozdy, plnými hub a borůvek, okolo zurčících vod, přes malebná údolí a pastviny. Čeká tam na vás houbová polévka, hovězí líčka na pivu, škvarkové brambory, marinovaný lín nebo sladký povidloň.
Scheufler Pavel: Pivo za císaře pána
Podtitul: Staré fotografie vyprávějí 
Kniha fotografa a majitele rodinné sbírky starých fotografií představuje pivní kulturu z pohledu fotografů časů monarchie, počínaje od sklizně chmele, přes proces výroby a zrání, až po pivní radovánky. 
 
Pro děti a mládež
 
Bartíková Petra, ilustrovala Macurová Katarína: Jak zvířata jedí
Kniha představí dětem nejzajímavější jedlíky ze světa zvířat, jejich zvyky a zvláštnosti. Kolik toho slon potřebuje sníst, co chutná losům, jak krmí pelikán mláďátka nebo co jí ptakopysk? To všechno a další se i díky vtipným ilustracím děti nejen dozví, ale zaručeně se i pobaví. Pro děti od 3 let.
Klimek Hynek, ilustrace Šrédl Petr: Veverčák a Bosonožka na Šumavě
Putování veverčáka Zdravíka a jeho kamarádky Julie po českých rozhlednách, věžích a vyhlídkových místech. Navštíví rozhledny Vysoký Kamýk a Jarník v Píseckých horách, ale také Strakonice s hradní věží Rumpál. Vystoupají na Javorník a Královský kámen, obdivovat budou Kašperské Hory s hradem Kašperk, Sušici s rozhlednou na Svatoboru, keltská hradiště, ale také Vimperk a Kubovu Huť, odkud zamíří na Boubín.
 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one