Náměstí 24, 384 51 Volary
tel. 388 333 261
knihovnavolary@centrum.cz
Beletrie
 
Devátá Ivanka: Šťastná
„Až umřu, kluci,“ říkám svým synům, „chci, abyste věděli, že jsem byla šťastná, protože já dovedla být šťastná za všech okolností.“ Úspěšná herečka a ještě úspěšnější spisovatelka Ivanka Devátá se po letech odhodlala k sepsání autobiografie, které se tak dlouho bránila.
 Nesbø  Jo: Žárlivost a jiné povídky
Sbírka napínavých povídek od proslulého autora severské krimi. Nevěra se nevyplácí a nakonec vždycky vyjde najevo. A když se vášeň proplete se žárlivostí, k pomstě zbývá už jen krůček.
Harmel Kristin: Vinařova žena
Podtitul: Láska i zrada s chutí šampaňského
Vinařství Maison Chauveau bylo pro Ines idylickým domovem, než do kraje Champagne dorazila německá armáda. Zdejší sklepení ovšem ukrývají bohatství v podobě proslulého sektu, jehož výrobu nemůže ohrozit ani válka. Nacisté totiž šampaňské milují stejně jako vítězství. Na vinicích se odehrává příběh lásky a zrady odhalený Američankou, která se o osmdesát let později vydává společně se svou babičkou do Francie po stopách rodinného tajemství.
Galbraith Robert: Neklidná krev
Pravé zlo nezničí ani čas. Pátý případ Cormorana Strika a Robin Ellacottové. Soukromého detektiva Cormorana Strika osloví s prosbou o pomoc žena, jejíž matka před čtyřiceti lety zmizela za podivných okolností. I přes malou šanci na objasnění odloženého případu se Strike a jeho parťačka Robin Ellacottová pouštějí do vyšetřování. Záhy pochopí, že před sebou mají ďábelsky složitou záhadu související s tarotovými kartami, pochybnými svědky a psychopatickým sériovým vrahem.

 
Naučná
 
Vojáček Jan: Umění být zdráv
Jeden z nejuznávanějších představitelů funkční medicíny se ve své knize zabývá problematikou stresu, chronických a autoimunitních onemocnění a vysvětluje, jak ve vlastním organismu probudit schopnost samoléčby a najít ztracenou harmonii.
Zibura Ladislav: Prázdniny v Česku
Vydejte se s Ladislavem Ziburou na dvouměsíční výlet po českých luzích a hájích a připomeňte si, v jak rozmanité a krásné zemi žijeme. Můžete se těšit na vyprávění plné zajímavostí, pozoruhodných příběhů z naší historie a setkání se svéráznými lidmi. Navštívíte všech čtrnáct českých krajů, načerpáte tipy na vlastní výpravy a jako obvykle se také od srdce zasmějete. Tak přisedněte do roztomilého bílého autíčka a nezapomeňte se připoutat! Váš řidič je začátečník.
 
Pro děti a mládež
 
Král Robin, ilustrovala Dao Linh: Usínací knížka
Udělejte svým dětem usínání ještě krásnější! Některé zavřou oči hned, jiným to trochu trvá. Všechny děti ale ocení, když se před spaním otevře knížka a něco hezkého se přečte. Třeba básničky, které navodí tu správnou atmosféru. Usínací knížka by neměla chybět u žádné dětské postýlky. Pro nejmenší děti.
Burdová Anna, ilustrovala Pavlišová Ivana: Skřítci Radostníčci a veselé čarování
Příběhy kouzelných skřítků Radostníčků, kteří hlídají každý splín a slzu, aby rychle vykouzlili úsměv a štěstí. Pro děti od 3 let.
Hudáčková Barochová Věra, ilustrovala Francová Sylva: Příběhy ze zoo - Sobík Popleta
Sobík Ruda se cítí osaměle. Žije uprostřed stáda dospělých sobů a jeho jedinou kamarádkou je sedmiletá holčička Bětka, která dokáže mluvit se zvířaty. Když se od ní dozví o sobím spřežení Santa Clause, zatouží se k němu přidat. Jenže u nás nosí dárky Ježíšek, a ten žádné spřežení nemá. Ruda se jen tak nevzdá. Rozhodne se změnit české Vánoce. Podaří se mu vyměnit Ježíška za Santu? A co na to děti, které už Ježíškovi napsaly o dárky pod stromeček?
 Pro čtenáře od 6 let.
Pondělíčková Klára, ilustrovala Tachezy Andrea: Co musejí morčata
Příhody tří nebojácných morčat, která se vydávají do světa za dobrodružstvím. Bohatě ilustrovaný příběh koncipovaný jako první čtení.
Mecner Vítězslav: Ruka – kompletní průvodce
Od zápěstí až po konečky prstů, od anatomie až po kulturu. Lidská ruka ze všech úhlů pohledu. Máme ji denně po ruce, ale téměř ji nevnímáme. Zamysleli jste se někdy nad tím, jak vlastně funguje? Proč je někdo levák a jiný pravák? Jak se liší ruka sochaře od ruky pianisty? A věděli jste, že rukama se dá i mluvit, když vám dojdou slova? Garantujeme, že po přečtení této knihy budete své ruce vnímat jinak než doposud. Pro čtenáře od 9 let.
 
 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one