Náměstí 24, 384 51 Volary
tel. 388 333 261
knihovnavolary@centrum.cz
Beletrie
 
Klevisová Michaela: Drak spí
V zapadlé jihočeské vesničce se před čtrnácti lety odehrálo něco, o čem Eliščina matka už nikdy nechtěla mluvit. Dospělá Eliška se teď vrací, aby dávné události pochopila. Po jejím příjezdu však zmizí mladá žena a další je zavražděna. Spojitost zločinu se starým nevyřešeným případem nakonec přivede na scénu Josefa Bergmana. A kriminalista během pátrání po vrahovi zjišťuje, že místní před ním tají temnou minulost i vlastní skříně plné kostlivců.
Nesbø Jo: Království
Do zapadlé vsi v norských horách se z ciziny vrací zdejší rodák Carl Opgard a přiváží s sebou návrh na výstavbu luxusního wellness hotelu. Jeho bratr Roy se těší, že v malém hospodářství, kde oba vyrůstali, bude konečně živěji. Jenže Carl s sebou přináší také velké problémy a jako vždy spoléhá na to, že starší sourozenec je za něj vyřeší. Udělá však Roy to, co po něm bratr žádá, zvlášť když se začíná ukazovat, co všechno mu Carl zatajil?
Harmel Kristin: Počkej na mě v Paříži
Jaké tajemství ukrývá dům na Rue Amélie? Když se Američanka Ruby v roce 1939 přestěhovala za manželem do Francie, netušila, že nastanou těžké časy a ta skutečná láska na ni v Paříži teprve čeká. Po smrti jejího muže se u dveří nečekaně objeví sestřelený britský pilot Thomas, který nemá šanci přežít bez cizí pomoci. Ve stejném domě bydlí také židovská rodina Dacherových, jejíž dcera Charlotte je pro Ruby jedinou spřízněnou duší. Zatímco Dacherovým hrozí koncentrační tábor, Ruby odmítá nečinně přihlížet zoufalé situaci a doufá, že jednou bude žít podle svých představ. Thomas touží po návratu do spojenecké armády, aby mohl bojovat za mír, a Ruby sní o tom, že jednou zase uvidí kvést vlčí máky v rodné Kalifornii. Nejdříve ale musí skončit druhá světová válka.
Sepetysová Ruta: Mlčící fontány
Život ve stínu španělské diktatury. Historický román od autorky bestselleru V šedých tónech. Madrid, 1957. Španělsko pod nadvládou diktátora Franka zoufale potřebuje peníze, a tak láká turisty a obchodníky. Mezi nimi je i osmnáctiletý syn ropného magnáta Daniel Matheson, který chce skrze čočku fotoaparátu poznat rodnou zemi své matky. Řízením osudu potká mladou Anu, díky níž odhaluje krutou každodenní realitu Španělů, a brzy se sám ocitá v ohrožení. Zvládne ve slunném městě, jehož ulicemi se plíží stíny občanské války, ochránit své milované?
 
Naučná literatura
 
Štifter Jan: Lipensko den za dnem
Kniha vznikla ve spolupráci s lipenskými historiky, kronikáři a písmáky. Jde o regionální kalendárium, kroniku příběhů a událostí z obcí kolem Lipna i těch, které zmizely kvůli stavbě přehrady. Doplňují ji dobové fotografie. 
scénáře: Toman Marek, námět a texty: Blažek Jan, výtvarníci: Bachorík Jakub, Rutová Magdalena, Setinský Stanislav, Loubat Františka, Janíček Jindřich: Odsunuté děti
Pětice německých pamětníků vypráví o svém odsunu z Československa. Jejich příběhy ožívají v komiksové formě skrze představivost českého spisovatele a pěti českých výtvarnic a výtvarníků.
 
Pro děti a mládež
 
Bellová Daisy: Vánoční překvapení
Podtitul: Příběh, který zahřeje u srdce
Méďa je vzrušením bez sebe. Utekl z domova a čeká ho dobrodružství! Jenže prvotní nadšení brzy opadne. Když ho unaveného, hladového a promrzlého najdou Woodsovi, netuší, že tím změní život sobě i jemu. Klára, Ben a jejich dcerka Emily právě prožívají těžké období. Emily je vážně nemocná a štěně je to poslední, co by chtěli rodiče řešit. Jenže Méďa a Emily jim hodlají dokázat, že tenhle pes je to nejlepší, co je mohlo potkat. Pro čtenáře od 9 let.
Mikulka Alois: Čertův kožich
Knížka moderních pohádek, ve kterých vystupují známé pohádkové postavy i hrdinové zcela noví mnohdy s nejroztodivnějšími jmény. A tak se malí čtenáři mohou dovědět, že ve skutečnosti se tři malá prasátka ubránila vlkovi sestrojením bezpečnostního zařízení na dveře a ježibaba musela svůj domek na muřích nožkách dovést k pedikérce. V pohádkách nechybí laskavý humor, občas hravá básnička a dobrý konec. Pro děti do 10 let.
Bárta Luděk: Dnes má svátek…
Bohatě ilustrovaný výklad křestních jmen uspořádaný dle měsíců. Vysvětlení významu a původu jednotlivých jmen tak, jak jdou za sebou v kalendáři. Každé vysvětlení doprovází veselá ilustrace či komiks a informace o významných nositelích jména. Nechybí ani povídání o nejrůznějších svátcích a zvycích či pranostikách, které se ke jménu vážou. Pro děti od 10 let.
Pembrokeová Sophie: Hugo a Vánoce pod psa
Vánoce bez rodiny a lahodných perníčků? To je snad zlý psí sen! Hugo je rozkošný, věčně hladový francouzský buldoček, který miluje svoji rodinu. Potom, co začnou jeho páníčci říkat slova jako loď, zámek a Francie, Hugo pochopí, že se na Vánoce někam pojede. Nikdy by ho nenapadlo, že to bude bez něj. Když zůstane trčet na ulici, zatímco auto s jeho lidmi mizí v dálce, uvědomí si, že zůstal sám. A co je horší, bez všech těch dobrůtek, které k Vánocům patří. Hugova cesta za dobrodružstvím povede před jedna kočičí dvířka, kolem zlé kočky Pertidy a hodného pošťáka Jacka. Dočká se na jejím konci vysněných vánočních perníčků? Pro čtenáře od 11 let.
Asher Jay: Vánoční zázrak
Kdy jindy nežli v období Vánoc může nastat čas zázraků. Půvabná jemná romance amerického autora dá uvěřit, že život někdy nečekaně nabízí velkou dávku štěstí i pravou lásku. Romantická literatura nejen pro dívky.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one