Náměstí 24, 384 51 Volary,
tel. 388 333 261,
knihovnavolary@centrum.cz
Beletrie
 
Viewegh Michal: Muž a žena
Novinka Muž a žena přináší dvě novely, které tradičně řeší vztahy mezi muži a ženami. Druhá z nich pracuje i s mírně fantastickým námětem, kdy její hrdinka dokáže lidem číst myšlenky.
Ryan Chris: Blesková povodeň, Virus, Ohnivé peklo, Vortex, Tornádo, Bojiště
Britský autor ve svých románech využívá vlastních zkušeností ze služby u speciálních vojenských jednotek SAS a tentokrát rozehrává volnou sérii katastrofických thrillerů „Code Red“.
Nesbo Jo: Macbeth
Napínavý příběh z ponurého města, kde neustále prší, vypráví o mladém policistovi Macbethovi, který ochutnal moc a snaží se jí pro sebe získat co nejvíce. Najde někdo odvahu se mu ve zkorumpované společnosti postavit?
Moyesová Jojo: Zakázané ovoce
Poklidné přímořské městečko Merham se ještě vzpamatovává z následků druhé světové války, když poklidné místní vody rozčeří příchod bohémské skupinky s nejasnými vzájemnými vztahy, která se nastěhuje do moderního, na tu dobu architektonicky výstředního domu na pobřeží. Konzervativní obyvatelé Merhamu jsou pobouřeni, mladou Lottie a její přítelkyni Celii však dům i jeho osazenstvo neodolatelně přitahuje. A do pohybu se dává lavina událostí, jejíž tragické následky přetrvávají i po padesáti letech…
Cameronová Claire: Poslední neandertálská žena
Dvě ženy, jeden osud a tisíciletí, která je od sebe dělí.
Läckberg Camila: Čarodějnice
Ze statku nedaleko Fjällbacky zmizí za bílého dne čtyřletá Linnea. Na povrch vyplouvají tragické vzpomínky, před třiceti lety totiž ze stejného statku zmizela malá holčička, kterou později našli zavražděnou. Tehdy byly za její smrt odsouzeny dvě třináctileté kamarádky, vzhledem k věku však unikly vězení.

 
Naučná literatura
 
Hurdová Veronika: Krkavčí matka?
Blog Krkavčí matka se za tři roky stal nejčtenějším českým blogem o mateřství. Je ale Veronika skutečně krkavčí matka? Nebo je to další z vtípků téhle držkaté holky? Své tři děti vede laskavě a s respektem, zároveň si ale pozorně všímá všech těch komických situací, které s sebou mateřství každý den přináší. Její myšlenky dnes inspirují a baví desetitisíce čtenářů.

 
Pro děti a mládež
 
Fibich Ondřej: Strašidla na Kašperku – pověsti z hradu a okolí
Hrst podivuhodných, tajemných příběhů, které si pod siluetou Kašperku vyprávěli obyčejní lidé v měšťanských domech či dřevěných chalupách za dlouhých zimních večerů. Z různých pramenů vybral, sestavil a upravil Ondřej Fibich. V mnohých defilují roztodivná strašidla, což ocení nejen malí čtenáři.
Pennypackerová Sara, Klassen Jon: Pax, můj liščí přítel
Nerozluční přátelé chlapec Petr a lišák Pax a jejich smutný a dojemný příběh o síle přátelství v době války. Pro děti staršího školního věku. Od chvíle, kdy Petr zachránil Paxe jako malé lišče, z nich byli nerozluční přátelé. Jednoho dne se však stane nepředstavitelné: Petrův otec vstoupí do armády a přinutí ho vrátit lišáka do volné přírody…
27.08.2018 11:23:54
knihovnavolary
Upozorňujeme čtenáře a uživatele knihovny,

že v termínu


od 26. 11. do 31. 12. 2018

bude knihovna uzavřena


z důvodu prováděné revize knihovního fondu.

Děkujeme za pochopení.
Palán Aleš, Šibík Jan: Raději zešílet v divočině
Palán Aleš, Šibík Jan: Raději zešílet v divočině
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one