Náměstí 24, 384 51 Volary,
tel. 388 333 261,
knihovnavolary@centrum.cz
Beletrie
 
Třeštíková Radka: Veselí
Humorně laděný příběh o mladé ženě, která se po několika životních nezdarech vrací domů do rodného města, aby našla sama sebe a začala znovu.
Grayson Aj: Chlapec v parku
I ten nejvšednější pohled dokáže člověku rozcupovat svět na kusy. Psychologický thriller se šokujícím zvratem, na který budete myslet ještě dlouho po tom, co ho dočtete!
Colombani Laetitia: Cop
Tři ženy žijící ve třech různých světadílech, tři rozdílné osudy. Indka, která patří k nejnižší společenské vrstvě. Italka, jež zdědí rodinnou firmu. Kanaďanka, která má skvělou kariéru v právnické firmě. Navzájem se neznají, nejspíš se nikdy nesetkají, a přesto je všechny tři spojuje touha po důstojném životě.

 
Naučná literatura
 
Dvořáková-Liberdová Lucie: knihy Originální dekorace a Vánoce na míru
Snadno dostupné a levné materiály jsou inspirativnější, než jste čekali. V každém ročním období z nich vykouzlíte něco jiného, ale vždy se bude jednat o věci půvabné a zajímavé. Obzvlášť, když se necháte nastartovat těmi správnými podněty. Tyto knihy vám jich přináší spousty, a navíc vycházejí z přirozené dostupnosti materiálů v jednotlivých ročních obdobích.
Valenta Aleš: Německo - Mýtus a realita
Analýza německé politiky vydaná ve spolupráci s Institutem Václava Klause. Publikace se zabývá německou politikou posledních dvaceti let. Vlastnímu tématu předchází obsáhlý úvod, objasňující základy politického systému SRN a proměny německého paradigmatu.

 
  Fantasy
 
Kotleta František: Poslední tango v Havaně
Tomáš Kosek, detektiv zabývající se zločiny povahy magické, se tentokrát vydává na Kubu, aby vyšetřil případ vražd, které zřejmě souvisejí se sexuální magií. Kotletův hrdina přináší další várku literární swingers party a s ní pořádnou dávku humoru.

 
Pro děti a mládež
 
Winnerová Alena: Zuzanka a Jiřík vaří
Krásná barevná kuchařka pro společné vaření dětí a rodičů. Pomocí fotografických postupů a jednoduše napsaných receptů se děti se Zuzankou a Jiříkem naučí krok za krokem připravovat pokrmy, které v dnešní době děti milují, ale zároveň budou chutnat celé rodině.
Smolíková Klára: Spolkla mě knihovna
Davidovi už se žádná nová kniha do knihovny nevejde. Když se jí tam pokusí přidat, knihovna se rozzlobí a Davida i s kocourem Koniášem spolkne. Společně se dostávají do knižní historie. Poznávají, jak vypadala kniha v průběhu staletí, seznámí se jejím vývojem od destičky až po kodex, navštíví také nejrůznější historické knihovny a pomáhají s knihtiskem. Dobrodružným putováním je provázejí egyptský bůh moudrosti Thovt a Wen-čchang Wang - čínský knihovnický bůh.
Hurtíková Vlasta: Kocourek Matýsek - pohádka pro děti, které mají potíže s porozuměním psanému a mluvenému slovu
Poutavý příběh kocourka, kterému se do chaloupky vloupá strašlivý medvěd a tak se vydá do světa hledat odvážného hrdinu, který by mu pomohl medvěda vyhnat. Kniha je psána formou piktogramů/symbolů.
01.11.2018 15:46:35
knihovnavolary
Upozorňujeme čtenáře a uživatele knihovny,

že v termínu


od 26. 11. do 31. 12. 2018

bude knihovna uzavřena


z důvodu prováděné revize knihovního fondu.

Děkujeme za pochopení.
Palán Aleš, Šibík Jan: Raději zešílet v divočině
Palán Aleš, Šibík Jan: Raději zešílet v divočině
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one