Beletrie

Picoultová Jodi: Velké maličkosti
Co byste poslechli vy? Příkaz, nebo svoje svědomí? Ruth je zkušená sestra pracující na novorozeneckém oddělení. Svého syna vychovává sama, neboť je vdovou po válečném hrdinovi. Nyní stojí před soudem, protože ji obvinili ze smrti novorozence – syna bílého amerického fašisty. Ruth je totiž černoška. Je však v tomto případu důležité, jakou má kdo pleť? Nebo je to jenom zástěrka pro předsudky a přesvědčení, které řídí životy nás všech?
Tremayne S. K.: Ledové sestry
Rok po smrti malé Lydie se její rodiče Sarah a Angus s jejím jednovaječným dvojčetem Kirstie odstěhují na malý izolovaný ostrov. Doufají, že tam začnou nový život. Jenže Kirstie prohlásí, že došlo k omylu a že je ve skutečnosti Lydia. Angus odjíždí za prací a Sarah, kterou bouře uvěznila s dcerou na ostrově, objeví v zamčené zásuvce manželova prádelníku důkaz, že skutečnost je ještě děsivější než její nejhorší obavy.

Naučná literatura

Cheungová Theresa: Jak najít nebe
Pravdivé příběhy o nebeských setkáních a posmrtném životě. Podle výzkumů veřejného mínění věří v příslib posmrtného života většina lidí. Ale co přesně je nebe a jak ho můžeme najít? Máme důkaz, že nebe existuje? Je možné rozmlouvat s milovanými zesnulými? Odpovědi na tyto věčné otázky nabízí uznávaná odbornice na paranormální jevy Theresa Cheungová.
Kmenta Jaroslav: Boss Babiš
Novinář Jaroslav Kmenta se pokouší Babiše popsat a odhalit jeho postoje, chování a práci. Snaží se ukázat, že Babiš je nebezpečný mafián, který má z dřívějších kontaktů a spolupráce s kmotry Mrázkem, Pitrem či Krejčířem špinavé ruce. Popisuje vznik a vývoj jeho podnikatelského impéria a drsné obchodní praktiky i jednání na hraně zákona. Neváhá ho přímo spojit s komunistickou StB a rozvědkou. Dokonce naznačuje, že Babiš byl tím člověkem, který si objednal vraždu Františka Mrázka.

Pro děti a mládež

Vajsejtlová Barbora: Vánoce za dveřmi
Zkraťte si čekání na Vánoce spolu s Jendou a Terezkou! Dozvíte se, jak pekli perníčky, jak bobovali, jak k nim přišel Mikuláš, jak se vypravili na vánoční trhy, jak psali Ježíškovi, jak šli na jmelí, jak bruslili… Prožijete s nimi zkrátka ten pravý předvánoční čas. A uteče vám to s nimi tak rychle, že než se nadějete, budou Vánoce!
Rožnovská Lenka: Táta za tři skleněnky
Jaký je ten správný recept na tátu? Malý Ondra žije jen s maminkou a babičkou, tátu nemá. A to ho trápí. Vždyť jeho kamarádka Anička má rovnou tatínky dva! A tak se jednoho dne rozhodne, že si tátu zkrátka opatří. To přece nemůže být tak složité… Stačí jen zajít do lékárny, přinést tam ten správný recept, a je to! Anebo ne? Vtipný příběh pro předškolní děti a prvňáčky o tom, že když se chce, všechno jde…
Palička Jan: 33 fotbalových nej
Baví tě fotbal? A zajímá tě, které góly, události, kluby či kteří fotbalisti udělali díru do světa, že se zapsali do historie a mluví se o nich dodnes? Tak právě pro tebe je tenhle komiks, který ti legendární světová i česká NEJ představí!
20.12.2017 16:52:07
Palán Aleš, Šibík Jan: Raději zešílet v divočině