Beletrie

Ellwood Nuala: Co zbylo z mojí sestry
Kate strávila posledních patnáct let ve válečné zóně. Psala reportáže o nenávisti a brutalitě, teď se však vrací domů. Ne z vlastního rozhodnutí, ale protože jí zemřela matka. Pohřeb už nestihne, sestra jí dala vědět pozdě. Vlastně ji to ani neudivuje, nikdy neměly dobrý vztah.
V rodném domě by se měla cítit bezpečně, ale opak je pravdou. Všude na ni doléhají děsivé vzpomínky.
Adams Taylor: Není úniku
Studentka Darby Thorneová cestuje za svou nemocnou matkou. Kvůli sněhové bouři uvízne na dálnici uprostřed ničeho a je nucena strávit noc na odpočívadle se čtyřmi úplně cizími lidmi. Při hledání mobilního signálu si všimne ruky malé holčičky, která je zamčená v jednom ze zaparkovaných vozů. Bez spojení a bez jakékoli možnosti se odtamtud dostat musí Darby přijít na to, kdo z jejích neznámých společníků je dívčiným únoscem.
Cornwell Bernard: Blázni a smrtelníci
Bernard Cornwell nás opět přivádí do svého oblíbeného historického období, alžbětinské éry a přináší intimní náhled do života tehdejšího divadla. Hrdina, mladý herec Richard Shakespeare, se snaží prosadit ve společnosti, v níž dominuje jeho starší, avšak odcizený bratr William. Divadlo prosperuje, spolu s tím se však prohlubuje jejich vzájemná rivalita a sílí konflikty plné úskočných intrik.

Naučná literatura

Ocelák Radek: Reemigranti: minulost sedmihradských Slováků a jejich poválečný příchod z Rumunska do ČSR
Kniha je sedmdesát let po příchodu sedmihradských Slováků z Rumunska do českého a moravského pohraničí první souhrnnou prací o minulosti této svébytné etnické skupiny.

Pro děti a mládež

Janovec Ladislav: Strašidelné a upírské historky
Nadpřirozené historky, kde vystupují nemrtví, převtělování do zvířat, tajemný život upírů. Chcete znát víc a přečíst si záhadné a děsivé příběhy? Chcete se bát? Výprava za tajemnem a přízraky začíná!
Socha Piotr: Stromy
Velkoformátová kniha Stromy zve malé i velké čtenáře do fascinujícího lesního světa. Více než 34 obrázkových tabulí, které v knize najdete, nejen doplňuje a ilustruje texty, ale přináší spoustu dalších zajímavostí. Každá je navíc samostatným uměleckým dílem.
Birley Shane: Jak se naučit blogovat a vlogovat v 10 krocích: super lekce
Chceš si založit vlastní blog? Jsi na to připraven? Víš vůbec, odkud začít? V této knize najdeš 10 snadných kroků, které tě provedou světem blogů a vlogů.
Komiksy

Série: Nejmocnější hrdinové Marvelu - Avengers, Spider-Man, Wolverine, Hawkeye, Iron Man

21.11.2018 17:20:28
Palán Aleš, Šibík Jan: Raději zešílet v divočině