Beletrie

Minier Bernard: Noc
Čtvrtý příběh toulousského komisaře Martina Servaze, který tentokrát dostane příležitost vypořádat se se svou noční můrou - uprchlým sériovým vrahem Julianem Hirtmanem, se kterým má nevyřízené osobní účty.
Lake Alex: Když Anna zmizela
Každý se občas opozdí. Jednou kvůli dopravě, jindy se třeba zdržíte v práci. Většinou z toho nic není, ale pak se jednoho dne všechno zhroutí. Máte zpoždění, vybitý mobil, a když dorazíte do školky, vaše dítě už tam není. Chvilku si myslíte, že ho vyzvedl někdo z rodiny. Nebo si je možná vzala domů nějaká z maminek. Jenže za chvíli je jasné, že vaše dítě prostě není k nalezení. Někdo jej unesl a vám nezbývá než čekat.
Paris B. A.: V pasti lží
Neměla to dělat, vážně neměla. Aby si zkrátila cestu, vydala se Cass autem domů po neosvětlené, křivolaké a opuštěné cestě lesem. Venku navíc zuřila bouřka a ona v tom psím počasí uviděla na kraji cesty auto, v němž seděla jakási žena. Zastavila kousek před ní a počkala, jestli nevystoupí, aby si řekla o pomoc. Když se nic nedělo, vyrazila k domovu, přece po ní nikdo nemůže chtít, aby vylezla z auta na déšť! Druhý den zjistila, že právě tam, kudy jela, byla nalezena mrtvá žena v autě. Zavražděná žena. Mohla ji zachránit?

Naučná literatura

Povoroznyk Taras: Tary – příběh parkouristy
Staňte se parkouristy a poznejte neobyčejný život známého youtubera Taryho! Kluk, který už od dětství hltal akční filmy, je členem akrobatické skupiny Urban Sense a účastnil se soutěže Česko Slovensko má talent. Pro mladého youtubera, jehož kanál sleduje více než 400 000 odběratelů, je parkour symbolem svobody a volnosti pohybu. Ve své knize Taras Tary Povoroznyk odhalil nejen svůj životní příběh, ale i ty nejlepší postupy provedení vybraných prvků.
Aurell Brontë: Fika & Hygge – Skandinávské pečení pro chvíle pohody
Sbírka více než 60 receptů na výborné koláče, sušenky, dorty a další dezerty z celé Skandinávie.
FIKA je švédské slovo znamenající setkat se u šálku kávy nebo čaje a zakousnout něco dobrého. A je to také slovo pro pochoutku. Švédové si tradičně udělají dvě takové přestávky během každodenního shonu na setkání s rodinou, kolegy a přáteli.
HYGGE je slovo, které vzniklo v Norsku, ale nyní je používáno hlavně v Dánsku. Znamená „vznešený stav útulnosti, který cítíte, když jste se svými blízkými“. Hygge může být vylepšeno krbem, dobrým filmem, šálkem něčeho teplého ...
Osho: Hliněné lampy
Tato kniha je zcela výjimečná, protože obsahuje šedesát příběhů, které nepocházejí z promluv, jež Osha tolik proslavily. Jde o podobenství, jejichž autorem je sám mistr. Prostřednictvím symboliky a metafor promlouvají k dnešním lidem o problémech současné doby. Jsou přímá a jednoduchá, protože jejich smyslem je pročistit mysl a otevřít srdce.

Pro děti a mládež

Macaulay David: Úplně nová mamutí kniha techniky
Tato nová encyklopedie seznamuje čtenáře s principy nejrůznějších strojů a nejznámějších technických vynálezů.
04.06.2018 14:24:23
Upozorňujeme čtenáře a uživatele knihovny,

že v termínu

od 26. 11. do 31. 12. 2018

bude knihovna uzavřena

z důvodu prováděné revize knihovního fondu.

Děkujeme za pochopení.
Palán Aleš, Šibík Jan: Raději zešílet v divočině