Beletrie

Vondruška Vlastimil: Dračí náhrdelník
V průběhu okázalé slavnosti, kterou na svém hradě uspořádá Jaroslav ze Šternberka, zmizí jeho krásná neteř Elška, manželka veverského purkrabího Drslava. Mezi hosty to vyvolá posměch, protože nemá pověst ctnostné manželky, jenže její manžel vyhledá Oldřicha z Chlumu a se slzami v očích ho prosí o pomoc. Domnívá se, že jeho žena Elška neutekla, ale někdo ji unesl.

Sci-fi

Lukjaněnko Sergej, Gromov Alexandr: série Pohraničí
Kniha 1 - Stráž a Kniha 2 - Reverz

Kdekoli se objeví nějaká hranice, dříve nebo později bude potřeba hraniční Stráž. Nebyl by to Sergej Lukjaněnko, kdyby ta jeho kromě běžného honění pašeráků ještě jaksi mimochodem nezachránila svět před naprostou zkázou…

Naučná literatura

Stroukal Dominik, Skalický Jaroslav: Bitcoin a jiné kryptopeníze budoucnosti
Historie, ekonomie a technologie kryptoměn, stručná příručka pro úplné začátečníky.
Jandečková Václava: Falešné hranice - Akce „Kámen“. Oběti a strůjci nejutajovanějších zločinů StB 1948–1951
Kniha odkrývá doposud téměř neznámou nezákonnou činnost Státní bezpečností na přelomu 40. a 50. let 20. století. Autorka na deseti osobitých příkladech vypráví příběh účastníků i zákulisí zákeřných zločinů, které spočívaly v organizování pastí pro předem vytipované oběti, vyprovokované k útěku z Československa.
Velková Radka, Frőhlich Jiří: Lidé od vody – plavecké historky z Vltavy a Otavy
Čtenáři se v knize seznámí s historií voroplavby v Čechách od jejích počátků. Faktické údaje doplňuje autentické vyprávění starých vorařů, které se autorům podařilo zachytit takřka za pět minut dvanáct. Aby autoři přiblížili čtenářům plaveckou hantýrku, ponechali část těchto vyprávění bez jazykových úprav, tak, jak byla zaznamenána.

Pro děti a mládež

Knižní série „1000 slovíček“ – 12 knih dvojjazyčných překladových slovníků
Učte se důležitá slovíčka pomocí veselých obrázků! Zapamatujete si je rychleji a vštípí se vám i mnohem hlouběji do paměti! Ilustrace znázorňují běžné životní situace, které denně prožíváme, obsahují postavy a věci, se kterými se denně setkáváme. Ať jde již o domácnost, město, školu, přírodu, zábavu, cestování, sport ad. Obrázky jsou popsány, za slovíčky následuje výslovnost a český význam. Každý tematický celek je doplněn typickými frázemi.
Chupíková Eva: Slohovník aneb Praha má styl
Vydejte se na fascinující pouť Prahou po stopách hlavních architektonických slohů! Přeneste se na chvíli do historie a staňte se staviteli a architekty! Hravý interaktivní průvodce Evy Chupíkové vám představí hlavní rysy jednotlivých stavebních slohů na nejznámějších pražských památkách.
25.04.2018 13:44:16