Náměstí 24, 384 51 Volary,
tel. 388 333 261,
knihovnavolary@centrum.cz
Beletrie
 
Corryová Jane: Pokrevní sestra
Jednoho slunečného červencového rána vyrazí tři dívky do školy. Za hodinu je jedna z nich mrtvá. O patnáct let později vedou Alison a Kitty odlišné životy. Kitty žije v ústavu. Nemůže mluvit a nehodu, kvůli které se tam dostala, ani svůj předchozí život si vůbec nevybavuje.
Alison, lektorka výtvarných kurzů, se zdá být na první pohled v pořádku. Jenže první pohled klame. Když se jí naskytne možnost pracovat ve vězení, rozhodne se ji využít – konečně má šanci vše napravit…

Smith Wilbur & Churchill David: Nad propastí
Saffron vyrůstá na rozlehlém keňském statku v bystrou dívku toužící po vědění a dobrodružství. Díky své ctižádosti nastoupí studia v anglickém Oxfordu. Během pobytu na starém kontinentě se seznámí s německým idealistickým mladíkem Gerhardem. Jejich štěstí netrvá dlouho – brzy ho překazí bouře druhé světové války, která je postaví na opačné strany válečné fronty.
Backman Fredrik: A každé ráno je cesta domů delší a delší
I loučení bolí méně, když na něj nejste sami. Malý Noah s dědou chodí sedávat na lavičku a povídají si. Pod lavičkou rostou hyacinty, stejné, jaké děda kdysi pěstoval pro babičku.
Zatím ji pořád vidí před sebou a děsí se dne, kdy si ji už nebude moci vybavit. Fredrik Backman v této netypické novele líčí boj stárnoucího muže o zachování nejdražších vzpomínek.
Cole Daniel: Loutkář
Rok a půl uplynul od krvavého vyvrcholení případu Hadrového panáka. Přesné okolnosti zůstaly tajemstvím, o němž nikdo z přeživších nepromluvil, komisař Wolf je na útěku a Emily Baxterová získala za svou účast na událostech povýšení. Ale v období, kdy její život začíná získávat status normálnosti, zasáhne Londýn další mimořádně bouřlivý případ. Hrůzostrašné vraždy za sebou kromě obětí zanechávají i mrtvé vrahy, kteří dobrovolně páchají sebevraždu. Jedni mají na prsou vyřezáno slovo "Návnada" a druzí "Loutka".
 
Naučná literatura
 
Bauer Jan: Nesamozřejmé Československo
Kniha populární formou provádí historií Československa od jeho vzniku až po jeho zánik, respektive vytvoření samostatných států Čechů a Slováků. Čtenáři jistě ocení i dobové anekdoty a stranou nezůstávají ani bulvární aféry a okolnosti, které tuto zemi proslavily. Knihu uzavírá životopisný přehled nejvýznamnějších osobností v dějinách Československa, seznam prezidentů a premiérů a chronologický přehled důležitých událostí od roku 1918 po rok 1992.
Surosz Mariusz: Ach, ty Češky!
Významný polský novinář a znalec českého prostředí pojednává ve své nejnovější publikaci o osmi ženách z české historie a současnosti. Na půdorysu osudů těchto slavných (a mnohdy zapomenutých) osobností nám ozřejmuje širší dobové souvislosti a rozkrývá před námi dějiny našeho národa z perspektivy, která o nás vypovídá více, než si sami myslíme.
 
Pro děti a mládež
 
Stelmaszyková Agnieszka: Archeologické kroniky - Poklad královny Nefertiti
Archeologické kroniky jsou napínavé příhody plné tajemství, legend a dávno zapomenutých příběhů. Pátrání v zaprášených knihách, záhadných komnatách a hrobkách, o kterých nikdy nikdo neslyšel, právě začíná…
Krolupperová Daniela: Vědí draci o legraci?
Veselá moderní pohádka od známé české autorky o neohrožené princezně, která vidí svět kolem sebe, jaký je, a při rozhodování se neřídí strachem a předsudky, ale svým zdravým rozumem. A tak když se do království přistěhuje nešťastný osamělý drak, nepropadá panice jako ostatní obyvatelé, ale snaží se přijít na to, jak mu v jeho situaci pomoci. Knížka je vhodná pro nácvik genetické metody prvního čtení, neboť je vysázená velkými písmeny.
10.08.2018 09:20:48
knihovnavolary
Upozorňujeme čtenáře a uživatele knihovny,

že v termínu


od 26. 11. do 31. 12. 2018

bude knihovna uzavřena


z důvodu prováděné revize knihovního fondu.

Děkujeme za pochopení.
Palán Aleš, Šibík Jan: Raději zešílet v divočině
Palán Aleš, Šibík Jan: Raději zešílet v divočině
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one