Beletrie

Vondruška Vlastimil: Jičínské pole mrtvých
Za městem Jičínem na cestě k Zebínu je ohrazená louka, na níž se od pradávna pohřbívaly oběti morových epidemií, ale také popravení zločinci, sebevrazi a kacíři. Jednoho dne se na této louce objeví mrtvé tělo velíšského lesmistra.
Bussi Michel: Nepouštěj se mé ruky
Slunce, palmy, tyrkysové vody oceánu, ostrov Réunion a mladý pár s šestiletou dcerou na dokonalé dovolené. Ta se ale brzy promění v noční můru, když Liane zničehonic zmizí a nechá za sebou jen rozházený pokoj. Její manžel Martial nejprve spolupracuje s policií, ale pak se i s dcerou dává na útěk. Další román druhého nejprodávanějšího autora současnosti, jehož romány byly přeloženy do 35 jazyků a dohromady získaly přes 40 literárních ocenění!
Bauer Jan: O život princezny - případy královského soudce Melichara
Melichar se doma na roupovské tvrzi opět zmítá mezi dvěma ženami, svou manželkou Anežkou a její komornou Kordulou. Z problémů, které toto utajené dvojženství vyvolává, ho vytrhne pozvání krále Jindřicha Korutanského na Pražský hrad.

Naučná literatura

Brzáková Pavlína: Kryšfof ÁDéHáDě
Působivé vyprávění mámy dvou dětí, z nichž jedno se potýká s neurovývojovou poruchou pozornosti s hyperaktivitou, známou pod zkratkou ADHD.

Pro děti a mládež

Pearson Luke: 1. díl - Hilda, 2. díl - Hilda se vrací, 3. díl - Hilda a kamenný les
Modrovlasá holčička Hilda žije se svou maminkou na samotě v domku na úpatí magické hornaté krajiny. Protože je chytrá a zvídavá, dokáže vnímat to, co ostatní nevidí nebo vidět nechtějí - trolly, obry, trpaslíky. Na svých výpravách se malá rozumbrada naštěstí může spolehnout na věrného parťáka Větvíka připomínajícího kombinaci lišky, psa a srnky nebo na nemluvného dřevěného muže Poleňáka. Hilda je komiks, v jehož půvabných barvách a výjevech se s rozkoší ztratíte a který se právem stal klasikou 21. století.
Jindra Jaromír: Příhody myšáka Mišulína z Myšova
Bílý myšák Mišulín uprchne z laboratoře do světa, který je pro něho plný tajemství. V jednom lese se potká se šedou myškou Couralkou, kterou mu ale vzápětí unese zlý čaroděj Myšimor. Mišulín, kterému není Couralčin osud lhostejný, se vydává na dobrodružnou cestu na kouzelníkův hrad, aby ji osvobodil. Netuší, kde ji hledat, nemá dokonce ani představu, jaké překážky mu čaroděj nachystá do cesty.
Green John: Jedna želva za druhou
Šestnáctiletá Aza neměla vůbec v plánu pídit se po tajemstvích uprchlého miliardáře Rusella Picketta, ale v sázce je sto tisíc dolarů a její nejlepší a nejstatečnější kamarádka Daisy, se nemůže dočkat, až se společně pustí do vyšetřování.
Aza se opravdu snaží. Snaží se být dobrou dcerou, skvělou kamarádkou, vzornou studentkou, a taky schopnou vyšetřovatelkou. Zároveň však bojuje s nekončícím vírem svých vlastních myšlenek, kterým není schopná poručit…
Dlouho očekávaný návrat úspěšného autora bestsellerů Johna Greena, v němž se inspiroval svými vlastními zkušenostmi s mentální poruchou.

28.06.2018 11:05:19
Upozorňujeme čtenáře a uživatele knihovny,

že v termínu

od 26. 11. do 31. 12. 2018

bude knihovna uzavřena

z důvodu prováděné revize knihovního fondu.

Děkujeme za pochopení.
Palán Aleš, Šibík Jan: Raději zešílet v divočině