Náměstí 24, 384 51 Volary
tel. 388 333 261
knihovnavolary@centrum.cz
Beletrie
 
Roberts Nora: Spodní proudy
Zane a jeho sestra Britt vyrůstají v luxusním domě u horského jezera. Jejich otec je vážený občan a celá rodina budí dojem dokonalosti. Jen obě děti znají pravdu – otec je s tichým souhlasem matky léta týrá. Zane se mu jednoho dne vzepře a uteče z domu. Po letech se ale rozhodne vrátit, aby ochránil svoji sestru a začal nový život. Dokáže se osvobodit od strašlivých vzpomínek z dětství, nebo ho znovu zcela pohltí?
Revell Nancy: Holky z loděnice
Měly nahradit muže, kteří odešli do války. Nikdo jim nevěřil, ale ony společně porazily své démony, stejně jako přízraky z minulosti a našly lásku a přátelství!
Silva Daniel: Violoncellistka
Román z řady špionážních thrillerů, v němž špičkový agent izraelské zpravodajské služby Gabriel Allon tentokrát pátrá po okolnostech násilné smrti kdysi nejbohatšího muže Ruska, žijícího nyní v exilu v Londýně.
Tudor C. J.: Upálené
Další thrillerová lahůdka s hororovou příchutí od autorky Kříďáka, Jámy a Těch druhých. Před pěti sty lety tady upálili osm mučedníků. Před třiceti lety tu beze stopy zmizely dvě dívky. A před dvěma měsíci tu tragicky zemřel místní farář. Vítejte v Chapel Croft, zapadlé vísce, jejíž tajemství leží ukrytá hlouběji než v hrobě a kde se zlo začíná znovu probouzet.
Chiger Krystyna, Paisner Daniel: Dívka v zeleném svetru
Autobiografický román, ve kterém autorka popisuje očima osmiletého židovského děvčátka nejen otřesné zážitky, ale i neuvěřitelnou touhu po přežití a sílu lidské solidarity a naděje. V roce 1943 se život sto padesáti tisíc lvovských Židů pomalu naplňoval. Deportace, vraždění, vystěhování do ghett a čekání na smrt. Skupinka několika z nich se troufale pokusila nalézt úkryt v městském kanalizačním systému. Poslední z této skupinky – Krystyna Chigerová – vypráví jeden z nejniternějších a nejhrůznějších příběhů přeživších holokaustu.
 
Naučná literatura
 
Švec Pavel: Akce Kvilda
Někteří příslušníci Sboru národní bezpečnosti se v roce 1948 na Šumavě vzepřeli komunistickému režimu a pomáhali lidem přejít hranice z Československa na Západ: převaděčskou síť rozbila komunistická tajná policie. Esenbáka-převaděče Jaroslava Maršíka však nedopadla, při zatýkání za bizarních okolností utekl. Deset let se pak skrýval v jihočeském Bavorově. Nevycházel ven, schovával se třeba v dutině pod postelí, v dřevěném kufru nebo ve skříni.
Čihař Martin: Šumava krásná a tajemná
Kniha představuje 100 nejzajímavějších míst na Šumavě. V této souvislosti vypráví o místní přírodě, historii, městech či pamětihodnostech. Prostor dostanou i místa méně turisticky známá či ta, která byla veřejnosti v době komunistického režimu nepřístupná. Kromě toho zde čtenář objeví i pověsti, které se vážou k danému místu. Obsahuje téměř 500 fotografií a orientačních map.

 
Cestopisy

Gregorovi Jiřka a Rosťa: Nespoutaný Balkán a okolí
Autoři kladou důraz na příhody prožité mezi obyvateli, kteří rozhodně nepatří mezi společenskou smetánku. Snad právě proto se jedná o cestopis, či spíše pocitopis, který se čte jedním dechem a který vedle často černého humoru zaujme čtenáře jak poetickým popisem poznaných krajin, tak i syrovým vyprávěním o životě lidí na okraji balkánské společnosti.
Gregor Rosťa: Pěšky okolo Československa aneb sen, který trval 89 dní

Chcete prožít největší dobrodružství v bývalém Československu? Tak si obujte sandále a obejděte ho pěšky. Autorovi knihy tato báječná bezmála 3400 km dlouhá pouť trvala 89 dní. A šlo o cestu, při které se tajil dech a podlamovaly kolena...
 
Pro děti a mládež
 
Braun Christina, ilustrace Coenen Sebastian: Vítej na stavbě
Podtitul: Jak se staví domy, mosty, tunely
Postav s námi dům, most i tunel! Že nevíš jak? Provedeme tě celou stavbou. Zjistíš, jak vypadá vrtačka, bruska, jeřáb nebo rypadlo. Sám je pak najdeš na obrázcích. Sto vozidel, strojů, nářadí a pomocníků čeká, až je objevíš. Hledej, bav se a poznávej. Staveniště je tu pro tebe! Kniha je určená dětem od dvou let.
Daynes Katie, ilustrace Pym Christine: Jak rostou kytičky?
V této krásně ilustrované knížce s odklápěcími okénky najdete odpovědi na první otázky týkající se rostlin kolem nás. Potřebují rostliny nějakou potravu? Proč mají rostliny květy? Proč jsou květy barevné a hezky voní? Proč mění listy barvu a opadávají? Jaké jsou největší, nejpodivnější a nejvíce páchnoucí rostliny? Odpovědi na tyto a mnoho dalších otázek týkajících se rostlin kolem nás najdete v této krásně ilustrované knížce s odklápěcími okénky. Pro děti od 3 let.
Vopěnka Martin, ilustrovala Holasová Aneta Františka: Sofinka a záhadné zvířátko 
Sotva se v zoologické zahradě objeví prázdný výběh se strohým nápisem: „Když nejsem ve výběhu, odpočívám nebo spím“, přitáhne to nečekanou pozornost dětí. Představivost Sofinky, holčičky, která půjde po prázdninách do školy, se rozběhne naplno. Záhadné zvířátko jí od té chvíle nedá spát. Může se ve výběhu ukrývat třeba jednorožec se stříbrným rohem? Nebo obrovský krásný motýl? První čtení a čtení rodičů s dětmi.


 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one