Náměstí 24, 384 51 Volary
tel. 388 333 261
knihovnavolary@centrum.cz
Beletrie
 
Vondruška Vlastimil: Morový testament
Další příběh z volného cyklu historických detektivek, kde v hlavní roli vyšetřovatele vystupuje královský prokurátor Oldřich z Chlumu. Vražda italského studenta, který začal navštěvovat rétorickou školu Jindřicha z Isernie, je nepochopitelná. Neměl žádné peníze ani nepřátele a v Praze byl teprve tři týdny.
Gilman David: Angličan
Špionážní thriller, ve kterém se bývalý člen cizinecké legie vydává po stopách uneseného bankéře, aby odhalil spiknutí táhnoucí se napříč světadíly. Tajná válka na pouštní hranici Mali a Alžírska. Vražda a únos na předměstských ulicích Londýna. Moskevská policistka vyšetřující vraždu čtyř kolegů ruskou mafií. Sekční šéf MI6 čelící hrozbě, že dlouho plánovaná operace bude zmařena. Všechny případy spojuje Angličan: Dan Raglan, outsider, exulant, bývalý člen francouzské cizinecké legie, plně vycvičený zabiják. Ve hře jsou lidské životy, ve vzduchu visí teroristická hrozba.

Körnerová Hana Marie: Dům U tří borovic
Francouzský venkov na konci 19. století. Prostředí plné pověr, předsudků, klepů a nedůvěry k „přivandrovalcům“. Zanedbaný statek, na němž bez nadšení hospodaří bývalý právník André Trevillon s hrstkou služebnictva a postiženým synem. Tak vypadá místo, kam se v tísni uchýlí mladá žena prchající z ohroženého domova. Alžběta zpočátku hledá jen dočasný azyl, netouží zasahovat do života místních lidí, ale je natolik odlišná, že se brzy stává terčem útoků. Má dost odvahy, aby se ubránila a zároveň tím zcela změnila život lidí na statku. Napovrch však vyplouvají stará tajemství a přes všechnu Alžbětinu snahu se neodvratně schyluje k tragédii…
 
Fantasy
 
Kotleta František, Sněgoňová Kristýna: Legie
Operace Thümmel (1. díl), Amanda (2. díl), Šprti & frajeři (3. díl), Rudý vrabčák (4. díl)
Vítejte v sérii Legie – novém světě Františka Kotlety a Kristýny Sněgoňové, space opeře temné, akční i zábavné, jak jen to chladný vesmír dovolí.
Vesmír je kruté místo. Právo na život má pouze ten, kdo si jej uhájí v boji. Taková jsou pravidla tam venku. Lidé to zjistili v den, kdy na jejich planetu zaútočila invazní flotila neznámé civilizace. Krátká, ale tvrdá válka srazila lidstvo na kolena a udělala z něj otroky mimozemských dobyvatelů. Otroky, kteří si zaslouží život, jenom pokud budou svým majitelům věrní a užiteční. Ale dokud stojí poslední voják odporu, je tady vždycky naděje. Minimálně na pořádnou pomstu. A možná i něco víc.
 
Naučná literatura
 
Wohlleben Petr: Než stromům dojde dech
Podtitul: Jak se stromy učí zvládat změnu klimatu a proč nás les zachrání, když mu to dovolíme
Kniha je vyznáním lásky stromům a současně výzvou, abychom konečně začali chránit přírodu a pečovat o její nekonečnou mnohotvárnost, i když se nám doposud nepodařilo zcela pochopit její provázanost. Na jedné straně líčí nejnovější poznatky o životě stromů a o jejich schopnosti učit se a reagovat na klimatické změny. Zároveň neopomíjí ani omezenost některých ekonomických a politických subjektů, které mnohdy stromy vysazují jen kvůli těžbě dřeva či vytváření pozitivního mediálního obrazu, a přírodu tím vykořisťují.
Askani Tanja: Vlčí pouto
Podtitul: Jak jsem doma odchovala polární vlčici
Hlavní hrdinkou knihy Vlčí pouto je bílá polární vlčice s velmi neobvyklým životním příběhem. Sotva přišla na svět, zemřela jí matka i oba sourozenci. Ona jediná ještě dýchala, když byla nalezena a v beznadějném stavu, podchlazená a polomrtvá hlady, předána Tanje Askani. Tímto okamžikem nastal zásadní obrat nejen v pochmurném osudu vlčího štěněte, ale i ve směru profesní dráhy jeho zachránkyně.
 
Pro děti a mládež
 
Krzyżanek Joanna, ilustrace Wiewiurka Zenon: Dorotka a sedm koček 
Podtitul: Pozorné čtení (po slabikách) 
Deset krátkých a veselých příběhů s celostránkovými ilustracemi vhodných pro nácvik samostatného čtení. Slabiky ve slovech jsou barevně odlišeny. Velká, dobře čitelná písmena, rozdělení slov do slabik, příběh a humorné ilustrace vybízejí dítě k samostatnému a pozornému čtení. Navíc je do každého příběhu zahrnuto několik otázek. Pro děti od 6 let.
Pitrová Pavlína, ilustrovala Perglová Kateřina: Hurá do muzea
Podtitul: Průvodce světem sbírek a poznání pro děti
V knize zjistíte, kdy muzea začala vznikat a proč jsou tak důležitá. Cesta povede napříč staletími i vědními obory. Seznámíte se s nejvýznamnějšími sběrateli a dozvíte se, jaké muzejní poklady můžete ve sbírkách najít. Obsahuje i mapu významných muzeí v České republice a Evropě. Pro čtenáře od 7 let.
Švrček Jan, ilustroval Korunka Petr: Ostrov kormoránů
Robin obdivuje hrdiny a touží být tak statečný jako oni. Jako piloti RAF nebo jako táta, který je na misi v zahraničí. Kluci ze třídy se totiž Robinovi na školním výletě posmívali, že je bábovka. Hlavně spolužák Sam. Právě když se Robinovi dostane do rukou tátův starý deník, na městečko se přižene povodeň. Na strachy najednou není čas a Robin vyráží zachránit přátele v chatové osadě. Je mezi nimi i Samova babička. Pro děti od 9 let.
Dušek Jiří, Kostka Petr, ilustrovala Štěpánová Michaela: Zázrak jménem voda
Voda je základ života. Kde se ale na zemi vzala, kolik jí je a může někdy dojít? Jaké má vlastnosti, kde všude ji najdeme a jak moc je důležitá pro život? Pro čtenáře od 10 let. 
 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one