Náměstí 24, 384 51 Volary
tel. 388 333 261
knihovnavolary@centrum.cz
Beletrie
 
Pawlowská Halina: Zážitky z karantény
Autorka líčí příhody z doby, kdy se s rodinou ocitla v izolaci kvůli pandemii. Sedm lidí, každý s jinými stravovacími nároky a návyky, usilovná snaha se nezbláznit a najít na tom všem něco pozitivního, tak by se dal krátce shrnout soubor povídek a historek, zakončený tuctem receptů.
Moyesová, Jojo: Jako hvězdy v temné noci
Alici, Margery a tři další odvážné ženy čeká cestování na koních nebezpečnou divokou krajinou, boj s předsudky místních lidí vůči ženám, přistěhovalcům i lidem jiné barvy pleti, ale také nádherné ženské přátelství, soudržnost i láska.
Boček Evžen: Aristokratka u královského dvora (5. díl)
Další pokračování fiktivního deníku Marie III. z rodu Kostků, ve kterém s humorem popisuje návštěvu u nizozemské královny.
Pirotteová Emmanuelle: Dneska žijeme
Podtitul: Strhující příběh židovské dívky a německého vojáka
Prosinec 1944. Německá armáda zaútočila v Ardenách, v posledním pokusu zvrátit průběh druhé světové války. Renée, šestiletou židovskou dívku, skrývá belgická rodina. Když se Němci objeví ve vesnici, otec rodiny zpanikaří a odvede Renée na faru a požádá místního kněze, aby se o dívku postaral. Ale i kněz je v nebezpečí, a tak, když uvidí městečkem projiždět džíp se dvěma americkými vojáky, požádá je, aby Renée odvezli do bezpečí. Kněz ale netuší, že oba vojáci jsou agenti SS s úkolem sabotovat postup spojeneckých vojsk...
 
Naučná literatura
 
Cukr Jiří: Procházka po jihočeských hradech a jejich zříceninách 
Kniha podává ucelené informace o všech jihočeských hradech a zříceninách. Čtenář se seznámí s jejich polohou, historií, popisem a různými zajímavostmi, které jsou mnohdy publikovány vůbec poprvé. Na závěr je připojen výčet hradů přestavěných na zámky, hradů zcela zaniklých a míst, kde se existence hradu pouze předpokládá nebo je nejasná.
Jenčík Milan: Klatba Sudet (Volné pokračování bestselleru Zdivočelé Sudety.)
Podtitul: Dramatické dějiny českého pohraničí
Jaký pocit vyvolá v člověku pohled na zpustlou krajinu našeho pohraničí, na ruiny domů, na zaniklé hřbitovy či torza vesnic? Co bylo a je příčinou tohoto stavu? Co všechno se do dnešních dní uložilo do paměti jednotlivých míst? Odpovědi na tyto i řadu dalších otázek nabízí fotograficky bohatě vybavená kniha Klatba Sudet. Čtenář v ní najde mnoho nikdy nepublikovaných informací o historii sudetoněmeckého Freikorpsu, o opevňování bavorského příhraničí vůči Československu v letech 1935-1938, ale také o situaci v Československu po roce 1945.
Fourová Karolína: Jediná kniha o jídle, kterou potřebujete
Kniha Karolíny Fourové, odbornice na výživu a kvalitu potravin a úspěšné blogerky (ocenění FOOD BLOG ROKU v roce 2019 v kategorii PŘÍNOS a v roce 2020 v kategoriích PŘÍNOS a INSTA FOOD a 2. místo hlavní kategorie), vám pomůže pochopit základní principy stravování, představí jednotlivé složky výživy a jejich úkol v lidském organismu. Naučíte se správně nakupovat a dostanete odpověď na většinu otázek o jídle a potravinách, které vás kdy napadly. A abyste se v té zdravé stravě neztratili hned na začátku, najdete v knize i 40 autorčiných nejoblíbenějších receptů, které vám cestu usnadní.
Sheldrake Merlin: Propletený život
Podtitul: Jak houby utvářejí svět, mění naši mysl a ovlivňují budoucnost
Kniha Propletený život vás vezme do opomíjeného a zázračného světa hub a ukáže vám, že představují klíč k porozumění nejen planetě, na níž žijeme, ale i životu samotnému. Vydejte se na pouť, která vás změní k nepoznání.
 
Pro děti a mládež
 
Perry Jaroslav, ilustrace Pivoňka Ludvík: Příběhy draka Balabána
Balabán je sedmihlavý drak, který již po 300 let žije v Jizerských horách. Je hodný, ale každá z jeho sedmi hlav má své nápady a vrtochy. Hlava Albína strašně ráda jí, Balbína umí výborně počítat a číst, hlavu jménem Calbína musí mít každý rád, Dalbína je ze všech dračích hlav ta nejzapomětlivější, hlavy Elbína a Efbína jsou dvojčata k nerozeznání podobná a sedmá hlava Gebína strašně ráda pouští hrůzu. A co teprve, když začne draka Balabána bolet ve všech jeho krcích? Pohádky o hodném drakovi, které nejsou ani krátké ani dlouhé, tak akorát pro přečtení na dobrou noc dětem předškolním i malým školákům.
Ende Michael, ilustrovala Regina Kehnová: Satanarcheolegenialkohrozný Punč přání
Punč přání je půvabný příběh, kde havran a kocour, dvě popletená stvoření, s pomocí svatého Silvestra porazí zlé magické síly a prolomí účinky čarovného punče… Kniha byla ve světě přeložena do více než dvaceti jazyků.
Hendrych Josef, ilustroval Fencl Bohumil: Dvojčata na stopě
Název části: Záhadný yetti
Dvojčata Kája a Petr odjíždějí i se svým kamarádem Jožkou na prázdniny k babičce a dědovi na Šumavu. Hned po příjezdu se dozvídají, že se v okolí vesnice objevuje záhadná velká bytost, která vypadá jako velký lidoop a děsí vesničany. Jedná se o yettiho, sněžného muže nebo o zmutovanou obří opici? Dvojčata a Jožka se snaží najít odpověď na tuto otázku a při pátrání se ocitají ve velkém nebezpečí.
Napínavá detektivka pro čtenáře, kteří mají rádi záhady a jejich luštění. Čtenáři se sami mohou do pátrání zapojit!
 
 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one