Náměstí 24, 384 51 Volary
tel. 388 333 261
knihovnavolary@centrum.cz
Beletrie
 
Žák David Jan: Jako dech
Podtitul: Příběh první lásky během jednoho šumavského léta za železnou oponou
Prdelka a Bratr žijí u babičky komunistky a dědečka skláře. Otec jezdí na montáže a maminka vyměnila rodinu za život s kariérním funkcionářem. Kluci poznávají Holku a jejího mladšího brášku – Kuře. Ti pobývají na Samotách u prarodičů, rodiče se jim totiž nevrátili z dovolené v Jugoslávii. Děti za nimi nesmějí. Začíná prázdninový příběh plný slunce, vody lipenské přehrady, dobrodružství, nesmělých dotyků, ale i normalizační nehybnosti a zatuchlosti.
Pawlowská Halina: Zájezd snů
Příběhy se odehrávají na nejrůznějších místech světa a vy se díky nim dozvíte, kde se báječně večeří, kde se dají potkat galantní muži, kde se promenádují celebrity, kde je úchvatná vyhlídka, kde můžete najít kila pravých hřibů a kde vám děti dají aspoň na deset minut pokoj. V optimistických povídkách najdete nejen praktické rady a nečekané pointy, ale i moudré postřehy a hodně smíchu!
Kubíková Karla: Hájovna
Podtitul: Příběh o ztrátě svobody a mateřské lásce
Román, ve kterém po osudném omylu musí hlavní hrdinka svést boj o vlastní dceru a najít sílu začít nový život. Píše se rok 1985. Linda žije na hájovně, která je součástí vojenského prostoru, v němž jsou umístěni ruští vojáci. Jedné noci změní hloupá legrace nezvaných hostů její osud v tragédii a Linda se ocitne ve vězení. Oporou jí je mimo manžela i kamarádka Hanka. Po propuštění z vězení se vrací na hájovnu, na které ji pomalu, ale definitivně nahradila Hanka.
Nesměrák Martin: Ve znamení lukostřelce (4. díl), Démon přichází v mlze (5. díl)
Další z řady historických románů s detektivní zápletkou, zasazených do landštejnského panství třináctého století, ve kterých vystupuje Adalrik ze Sichelbachu, též přezdívaný Odo.
Mazný Petr, Hůrka Zdeněk, Flachs Petr, ilustrace Valečková Jiřina: Šumavská strašidla
Temné a pochmurné legendy ze staré Šumavy, které oživují přízraky z dávno zaniklého světa starých horalů.
 
Naučná literatura
 
Vacvalová Lenka: Najdu odvahu
Podtitul: 770 km po trase hrdinů SNP
Herečka, moderátorka a především vytrvalostní běžkyně Lenka Vacvalová překonává na 770 km dlouhé trase náročný terén a sama sebe. Cesta hrdinů Slovenského národního povstání je nejdelší turistická trasa na Slovensku. Vede z Dukelského průsmyku na severovýchodě Slovenska až na hrad Děvín na západní hranici s Rakouskem.
Paprčka Milan: Prachaticko z nebe = Prachatice Region from heaven = Die Region Prachatice vom Himmel
Prolétněte se nad Prachatickem a poznejte všechny jeho krásy jedinečným pohledem z nebe. Svým půvabem osloví každého cestovatele. Tento region je také výjimečný svojí lidovou architekturou. Po staletí tady vedle sebe žili obyvatelé české a německé národnosti, do zvyků, tradic i stavitelství se tak promítly slovanské i germánské prvky. Souběžný anglický a německý text.
 
Pro děti a mládež
 
Suchá Romana, ilustrace Chupíková Eva: Léčivé pohádky
Knížka příběhů, které mají děti dobře naladit, uklidnit, probouzet v nich představivost a sebevědomí. Příběhy o skřítcích, andělíčcích nebo sněhových vločkách jsou určené ke společnému čtení, hraní a prožívání dětí a jejich rodičů. Kniha je doplněna metodickou příručkou. Pro děti od 4 let.
Kučera Ilja, ilustrace Horálek Vojtěch: Slůňadla
Podtitul: Deset příběhů pro děti a jejich dospělé
Pět zvířecích kamarádů - Slan, Slen, Slin, Slon a Slun - pět bratrů, kteří spolu žijí v domku v šumavském Boubínském pralese. Společně prožijí nejedno dobrodružství. Díky obřím uším dovedou skvěle létat, choboty umějí proměnit v jakýkoliv nástroj, hudební nevyjímaje. A tak se svými přáteli medvědem Jindřichem Hradcem a moudrou sovou dokážou stejně tak zachránit železničářskou slávu na Kubově Huti před partou loupežníka Šumvajze, jako dopravit zbloudilého delfína Bélatelepa z maďarského Balatonu na Jamajku. Pro smutného pana učitele ze Srní postaví jazzovou kapelu, vysvobodí Jindřicha Hradce ze zajetí v cirkusu Kaníkul nebo napraví osud Dvořákovy Rusalky.
Lejsková-Langová Petra: Prázdniny za trest
Namísto vysněné dovolené u moře čeká sedmnáctiletou Annie nedobrovolný pobyt s otcem a jeho novou rodinou v zapadlé jihočeské vesnici. Když se ale Annie seznámí s místní partou amatérských herců, a dokonce se zamiluje do hereckého kolegy, prázdniny začnou naplno. Zároveň začínají vyplouvat na povrch rodinná tajemství a ukazují, že se Annie v řadě věcí mýlí. Že by i ve svých citech?
 
 
 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one