Náměstí 24, 384 51 Volary
tel. 388 333 261
knihovnavolary@centrum.cz
Beletrie
 
Mornštajnová Alena: Listopád
Zeptali jste se někdy sami sebe, jaký by asi byl váš život, kdyby to v listopadu 1989 dopadlo všechno úplně jinak? Jaké by asi byly naše osudy, kdyby komunismus neskončil, a my jsme zůstali za železnou oponou oddělující nás od světa i jeden od druhého? Jedna z nejúspěšnějších českých spisovatelek Alena Mornštajnová opět překvapuje; její nový román je dramatickým příběhem obyčejné rodiny, kterou velké dějiny během jedné listopadové noci rozdělí a postaví proti sobě.
Lednická Karin: Šikmý kostel 2
Název části: Románová kronika ztraceného města, léta 1921–1945
S Barkou, Ludwikem, Julkou a dalšími hrdiny trilogie se setkáváme vzápětí poté, co jsme je v závěru prvního dílu opustili. Zatímco ve zbytku nově vzniklého Československa nastávají zlaté časy, v Karvinné, jak se nyní město jmenuje, se stále velmi silně projevují důsledky předešlého dramatického dění. Prosakují do všech oblastí života. Ne vždy v dobrém. Příběh je také tentokrát vystavěn na skutečných událostech a čtenář s překvapením zjišťuje, že mnohé z toho, co se ve druhém díle Šikmého kostela odehrává, zůstávalo po dlouhá desetiletí skryto ve třinácté komnatě dějin.
Vondruška Vlastimil: Křišťálový klíč IV.
Název části: Hejnické pastorále
V závěrečném dílu tetralogie se vrací Falknovská huť částečně zpět do vlastnictví rodu Heřmanů, ačkoli je to v časech, kdy se severočeskému sklářství už nevede zdaleka tak dobře jako dříve. Jednotliví členové rodu pokračují v tom, co započali, a jak už to tak bývá, ne všem se daří. Matyáš zůstává u svého jarmarečního obchodování, zato plátenictví se daří výtečně. Z toho profituje Vilemína, která získává vliv na kamenickém panství díky svému synovi, jehož utajeným otcem je hrabě Kinský. Stejně tak úspěšnou podnikatelkou je Pavlína, která zbohatne na vojenských dodávkách hlavní pušek, neboť smrtí císaře Karla VI. začnou vleklé války o rakouské dědictví.
 
Fantasy
 
Kristoff Jay: Rozetmění
Třetí díl temné série Nikdynoc. Itreyská republika se propadla do chaosu. Mia Corverová zavraždila kardinála Duoma a zvěsti o smrti konzula Scaevy se prohánějí po ulicích Božího hrobu jako požár. A pod jeho povrchem je hluboko v prastarých kostech města pohřbeno tajemství, které Republiku změní navždy.
Stehlíková Petra: Nasterea
Třetí díl pentalogie Naslouchač. Návrat do temného světa, kde se na pravdu a naději už téměř zapomnělo… Omstakland byl napaden. Člověk, kterému Ilan zachránila život, rozpoutal peklo. Ilan se na poslední chvíli podařilo rozluštit dávnou větu i její smysl. Objevila cestu. A také místo, které hledaly celé generace. Místo, kde není život, ale jen jedovatá šedá mračna - průchod na druhou stranu retey. Je to ale také místo, kde žijí nasterey, největší hrozba v Duvalském pohoří. Jenomže kým tito obávaní tvorové doopravdy jsou?
 
Naučná literatura
 
Hof Wim: Wim Hof Ledový muž
Podtitul: Jediná autorizovaná kniha Wima Hofa o převratné metodě, jak využít svůj fyzický i duševní potenciál
Autor je známý svými fyzickými kousky, kterými ohromuje celý svět a posouvá hranice vědy. Je schopen strávit téměř dvě hodiny v ledové vodě, běžel naboso maraton napříč pouští bez kapky vody nebo maraton v kraťasech za polárním kruhem. Wim na základě vlastních zkušeností vytvořil metodu, která je přelomová, pokud jde o pohled na lidské možnosti a na náš potenciál. Díky ní můžeme aktivovat schopnosti, které jsou u nás běžně nevyužité, a to bez ohledu na věk a zdravotní stav.
Kintzl Emil, Fischer Jan: Zmizelá Šumava 3
21 příběhů o životě a místech, která na dnešních mapách Šumavy už nenaleznete. Do osudů obyvatel na pomezí českoněmecké hranice totiž nemilosrdně zasáhly "velké" dějiny 20. století, nejprve obě světové války, poté odsun německých obyvatel, neprodyšné uzavření hranice a vytvoření vojenského výcvikového prostoru Dobrá voda, kterému musely ustoupit nuceně vysídlené obce i osady. Každý z příběhů doprovází unikátní dobové fotografie z archivu Emila Kintzla. Současnou krajinu a úchvatnou šumavskou přírodu zachycují plnobarevné fotografie Janka Rubeše a Leoše Skokana. Příběhy Zmizelé Šumavy nejsou nostalgickým vyprávěním po časech minulých, ale především vybízí čtenáře k návštěvě míst, která leží v nádherné šumavské krajině a jsou svědky její jedinečné historie.
Benedict Jeff, Keteyian Armen: Tiger Woods
Portrét jedné z největších ikon světového sportu, který nabízí mnohem víc než jen řadu senzačních odhalení. Kniha je dílem dvojice renomovaných amerických investigativních novinářů - Jeffa Benedicta z časopisu Sports Illustrated a jedenáctinásobného držitele ceny Emmy Armena Keteyiana - kteří strávili tři roky rozsáhlými rešeršemi a rozhovory s více než 250 lidmi, aby sepsali nejrozsáhlejší, nejobjevnější a nejfundovanější knižní biografii golfisty Tigera Woodse.
 
Pro děti a mládež
 
Gerner Volker, ilustrace Dohle Poul: Příhody tyranosaura Rexíka
Veselá dobrodružství tyranosaura Rexíka a jeho dinosauřího kamaráda Oskara. Rexík a Oskar se seznámí náhodou, když Rexík zakopne a spadne do hnízda maisauřích vajec. Ti dva se skamarádí a vzájemně si pomáhají v různých situacích: Rexík Oskara zachrání před pažravou tetou, ten ho na oplátku vysvobodí z propasti a společně dokonce přemůžou obrněného ankylosaura. Některá slova v textu jsou nahrazena obrázky.
Edice Čtení pro 1. třídu
Hegerová Ann-Katrin, ilustrace Rupp Dominik: Pátrači ze stodoly
Název části: Vilda a Tylda na stopě
Na farmě U kupky sena sídlí ve staré stodole detektivní kancelář! Založil ji beránek Vilda se svou kamarádkou slepicí Tyldou a pojmenovali ji Pátrači ze stodoly. Seznamte se s jejich prvním případem, ve kterém hraje roli tajemný vetřelec. Podle prasátka Bláži se někdo takový potuluje kolem farmy a vypadá hodně nebezpečně. Chytrý Vilda a bojovná Tylda připraví na šedivého, chlupatého cizince důmyslnou past. Teď jen aby všechno vyšlo podle jejich plánu...
Edice Čtení pro 2. třídu.
Meyerová Stephenie: Půlnoční slunce
Román tvoří protějšek k autorčině úspěšné paranormální romanci Stmívání. Známý upíří příběh lásky vypráví z pohledu Edwarda Cullena. Osudové setkání Edwarda Cullena a Belly Swanové obrátilo oběma život vzhůru nohama. Až dosud jsme jejich dramatický vztah znali jen z dívčina vyprávění, ale teď nadešel čas na Edwardův pohled.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one