Náměstí 24, 384 51 Volary
tel. 388 333 261
knihovnavolary@centrum.cz
Beletrie
 
Tučková Kateřina: Bílá Voda
Bílá Voda. Takto poeticky se jmenuje pustá vesnice skrytá ve stínu pohraničních hor, kam kdysi přicházely zástupy poutníků vyprosit si pomoc u zázračné sošky Panny Marie. Právě sem o několik století později přijíždí Lena Lagnerová, aby se tu skryla před svou minulostí, která ji přivedla na pokraj sebevraždy.
Rozsáhlý román, ve kterém se prolíná příběh mladé ženy z počátku 21. století s událostmi spjatými s temným obdobím kláštera Bílá Voda, kde během náboženské perzekuce za komunistického režimu byly násilím internovány řeholnice.
Epstein Jennifer Cody: Říše divů
Vztah mezi Avou Fisherovou a její matkou Ilse nikdy nebyl bezproblémový. Ve vzduchu viselo příliš mnoho otázek. Kdo je Avin otec? Co dělala Ilse za války? Proč svou jedinou dceru nechala v posledním válečném roce v německém sirotčinci? Nyní ale z Německa dorazily Ilsiny ostatky a s nimi i složka neodeslaných dopisů adresovaných neznámé ženě: Renate Bauerové, přítelkyni z dětství. Matčiny dopisy odhalují temnou minulost a Ava se noří do šokujícího příběhu ženy, kterou nikdy doopravdy neznala.
Jakoubková Alena: Líný manžel, holé neštěstí
Nina zdědí po rodičích malý zámeček, ležící v překrásné šumavské přírodě, v němž provozuje penzion. Musí se hodně otáčet a na nějaké randění nemá čas, ačkoliv jí kamarádky dohazují jednoho ženicha za druhým. Pak v bance, kam přijde kvůli splátkám na hypotéku, potká sympatického úředníka, který jí pomůže s vyřizováním jejích záležitostí. Marek si brzy uvědomí, že penzion je terno. Proto tlačí Ninu k svatbě. Hlavně proto, že si uvědomuje, že se tím zbaví nudné rutiny v bance. Když Nina zjistí, že si vzala lenocha, je už pozdě... Nebo není?
 
Naučná literatura
 
Kintzl Emil, Fischer Jan: Zmizelá Šumava s Emilem pěšky
Okouzlila vás dokumentární série Zmizelá Šumava? Tak nazujte výletnické boty a vydejte se po stopách polozapomenutých šumavských příběhů! Vašimi průvodci budou režisér Jan Fischer a svérázný vypravěč Emil Kintzl. Jednotlivé trasy a příběhy doplňují současné i archivní fotografie, díky nimž můžete porovnávat, jak jednotlivé části Šumavy vypadaly dříve. Zmizelá místa šumavské historie svým způsobem stále existují a čekají jen na vás, až je objevíte.
Lednická Karin: Životice
Podtitul: Obraz (po)zapomenuté tragédie
Bestsellerová Karin Lednická oživuje tragický příběh obce Životice na Těšínsku roku 1944, kdy bylo zabito více než třicet zdejších mužů oddíly gestapa jako odveta za likvidaci tří příslušníků této tajné policie partyzány.  
Pitro Martin, Vokáč Petr, ilustrace Kopaninský Ivo Medek: Průvodce husitskými válkami
Populárně-naučná publikace pro širokou veřejnost přináší čtivou a srozumitelnou formou informace o husitské éře, která české země během první poloviny 15. století uvrhla do období bezvládí, zmatků, hrůz a utrpení a citelně zasáhla i do dějin střední Evropy. Autoři si všímají důležitých aspektů, ať už jde o důvody vypuknutí husitské revoluce, její průběh, jednotlivé válečné střety nebo ničivé následky.
Shetty Jay: Mysli jako mnich
Podtitul: Cvič svou mysl každý den, abys dosáhl klidu a svých cílů 
Autor přináší vhled myšlení mnichů. Když budeš přemýšlet jako mnich, tak pochopíš: proč je srovnávání se s ostatními zhoubné, jak můžeš využít vlastní strach, v čem spočívá nakažlivost negativního myšlení, proč nás netvoří jen naše myšlenky, jak se vyhnout nadměrnému analyzování, proč štěstí nenajdeš tak, že ho budeš hledat, jak se něco přiučit od každého, s kým se setkáš, proč je k dosažení úspěchu nevyhnutelné být laskavý, jak nalézt v životě správný směr.
 
Pro děti a mládež
 
Drahný Radek, Škodný David: Příběhy ze Šumavy v komiksech
Nakladatelství Green Mango představuje komiksovou knihu pro děti s názvem Příběhy ze Šumavy v komiksech. Na dvanácti příbězích a celkovém rozsahu 108 stran formátu A4 čtenáři představujeme nejdůležitější okamžiky a nejvýznamnější osobnosti z historie Šumavy. Dozvědí se v nich, kdo byli první obyvatelé, jak náročný byl život na horách, čím se zdejší lidé živili a jak vycházeli se svými sousedy. 
Sodomka Martin: Jak si postavit auto
Sodomka Martìn, pereklala z čes’koji Tetjana Savčenko:
Jak zmajstruvaty avtomobìl’
Vrabčák, kulhavý krysák a žabák si chtějí postavit auto. Jednoduchý příběh, ve kterém je názorně a krok po kroku popsáno, z čeho se skládá a jak funguje automobil. Příběh doprovázejí barevné ilustrace a nákresy. Kniha v ukrajinštině, pro děti od 7 let.
Zábranská Halbhuberová Jana, ilustrace Halbhuberová Tereza: Šumavské pohádky paní tmy 
Podtitul: Nejen pro malé čtenáře
Věříte, že svět je i přes všechna trápení krásný a plný lásky? Věříte, že všechny trable mohou skončit šťastně? Přečtěte si třináct netradičních pohádek z prostředí Šumavy. Jsou to příběhy o ztrátách, pochopení, naději a radosti. Jejich hlavní hrdinové statečně čelí mnohým nesnázím, a protože věří na zázraky, tak se i dějí…
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one