Náměstí 24, 384 51 Volary
tel. 388 333 261
knihovnavolary@centrum.cz
Beletrie
 
Klabouchová Petra: Prameny Vltavy
Detektivní příběh ze současnosti se odehrává na pozadí skutečných historických událostí spojených s přísně tajným koncentračním táborem Prameny Vltavy na Šumavě. Umrzlá dívka s židovskou hvězdou a křivdy, které Šumava nezapomíná. Hrůzný nález těla studentky vimperského gymnázia, které jako by ze svého nitra vyvrhly samy šumavské kopce, otřese obyvateli vesniček poblíž bývalého pohraničního pásma. Mrtvá dívka ustrojená do židovského mundúru se stává nejen tučným soustem pro bulvární novináře, ale především novou příležitostí pro stárnoucího policejního komisaře. Zatímco u něj se rodí naděje na nápravu pošramocené pověsti a získání uznání od kolegů i nejbližších, v místních se začínají probouzet vzpomínky na dávná příkoří.
Niedl František: Ano, můj pane
Román odehrávající se ve 14. století je úvodní knihou plánované historické série a čtenáři se zde mohou letmo setkat s postavami již známými z předchozích autorových knih ze série Rytíři z Vřesova.
Quinn Kate: Lovkyně
Touha po spravedlnosti sílí a z Lovkyně se stává štvaná zvěř… Ian Graham, slavný válečný korespondent, se po druhé světové válce rozhodne pátrat po zločincích, kterým se podařilo uprchnout před spravedlností. Cílem jeho pátrání je především žena, jíž se říkalo Lovkyně. Tato chladnokrevná vražedkyně měla na svědomí životy mnoha polských uprchlíků, včetně dětí. Po čase se Ian setkává s Ninou Markovovou, poručicí sovětského letectva, které se jako jediné podařilo přežít střetnutí s obávanou nacistkou. Ian brzy zjišťuje, že on i Nina mají dobrý důvod, aby si s Lovkyní vyrovnali účty…
Murakami Haruki: Tancuj, tancuj, tancuj
Román plný magické symboliky, detektivního pátrání, temné historie či psychologického přerodu hlavního hrdiny, s nímž se čtenáři mohli setkat už v autorově předchozí tvorbě.
Rimmerová Kelly: Utajená dcera
„Adoptovali jsme tě.“ Tahle krátká věta obrátila Sabině život naruby. Najednou se svět rozdělil na Před a Po. Sabině je právě 38 let a je těhotná. Zdá se jí nepochopitelné, jak by nějaká matka mohla dát své dítě k adopci. A proč jí o tom rodiče již dávno neřekli? Rozhodne se, že musí za každou cenu najít ženu, která jí dala pryč. To, co zjistí, nakonec nezmění jen Sabinu, ale především dvě ženy, které ji po celá ta léta hluboce milovaly.
 
Naučná literatura
 
Siering Danuše, Černá Kateřina, Jonášová Veronika, Zadrick Karin: Zeď mezi námi = Die Mauer zwischen uns
Medailony Čechů a Němců, kteří nalezli nový domov za hranicemi mezi oběma zeměmi navzdory předsudkům, jež dodnes mezi oběma národy přetrvávají. Dvojjazyčnou knihu Zeď mezi námi doprovází snímky renomovaných fotografů, předmluva ředitele Českého centra v Berlíně Tomáše Sachera a epilog velvyslance České republiky v Německu Tomáše Kafky.

Lalbaltry JulietteRoztomilé dorty pro děti 
Podtitul: 40 působivých nápadů, které zvládne každá máma 

Nápady pro snadnou výrobu veselých dortů pro děti k různým příležitostem. Dorty mohou spolu s maminkami zdobit a tvořit i jejich děti.
Horpeniak Vladimír: Zvony pro Šumavu = Glocken für den Böhmerwald
Pamětní publikace o historii zvonů, restaurování dvou starých a pořízení tří nových zvonů pro chrám sv. Markéty, panny a mučednice, v královském svobodném horním městě Kašperských Horách. 
 
Pro děti a mládež
 
Budínová Blanka, ilustrovala Plačková Gabriela: Kotrmelce u krmelce
Bohatě ilustrované básničky o zvířatech doplněné skrývačkami ve větách. Datel chce být spisovatel, hroch si hraje na divoké prase a bratři kapři závodí v plavání. Veselé básničky představují dětem svět zvířat hravě a zábavně, navíc lehkým a rytmickým jazykem, aby je malí čtenáři mohli sami číst a přednášet ostatním. Pomůžou jim také vyslovovat obtížné ř nebo c. Pro děti od 4 let.
Wimmerová Eva, ilustrace Štěpán Petr: Pohádkové příběhy od Boubínského potoka
Vyprávění nejmladší dcery obávaného čaroděje Bereše, který po staletí ovládal kopce a údolí od Vimperka po Prachatice. Krátké pohádkové příběhy zasazené do šumavské přírody oživují staré pověsti plné čertů, vodníků i obrů. Knihu doplňují koláže fotografií šumavské přírody a kreseb.
Rabasová Zuzana: Princ z Lumbini
Podtitul: Budhův příběh pro děti
Tato kniha má být prvotním náhledem do buddhismu pro děti i dospělé začátečníky. Mnoha lidem v současnosti je tato filozofie sympatická, ale při hledání studijních materiálů většinou naráží na příliš sofistikované publikace. Autorka se proto rozhodla sama na základě předchozího studia zpřístupnit Buddhovo učení jednoduchým a srozumitelným způsobem, a to i za pomoci vlastních ilustrací.
Susa Jan, ilustroval Šplíchal Antonín: Autoškolka
 Knížka je krásnou a užitečnou pomůckou pro všechny děti, které se už brzy stanou zodpovědnými chodci, cyklisty a za krátký čas i řidiči. Srozumitelnou a zábavnou formou seznamuje malé čtenáře s riziky, která na ně v ulicích číhají a radí, jak se pohybovat bezpečně.
Reviláková Naďa, ilustrovala Janáková Tereza: Deník Dory Grayové
Strhující, dojemné i humorné pátrání po stopách minulosti, která by se už nikdy neměla opakovat. Když Hance rodiče oznámí, že se budou stěhovat z města na venkov, převrátí jí svět vzhůru nohama. Hanka svůj nový domov nenávidí, dokud náhodou na půdě nenajde tajemný starý sešit - deník Dory Grayové. Rozhodne se, že začne po osudu jeho autorky a její zmizelé židovské kamarádky pátrat a že zjistí, co se s nimi stalo. Tak si uvědomí, že historie není jen uzavřená minulost z učebnic dějepisu. Může se stát naší kažodenní přítomností.
Vítěz literární soutěže Albatrosu na téma Odvaha.  Pro čtenáře od 13 let.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one