Náměstí 24, 384 51 Volary
tel. 388 333 261
knihovnavolary@centrum.cz
Beletrie
 
Lesterová Natasha: Skříň plná Diora
Skříň plná šatů od Diora, pětašedesát let staré tajemství a tři ženy, jejichž osudy spojila válka...
Kepler Lars: Zrcadlový muž
Mladá dívka zmizí cestou ze školy. O pět let později se její tělo objeví na hřišti v centru Stockholmu. Díky bezpečnostním kamerám se Joonovi Linnovi podaří najít očitého svědka, jenže se ukáže, že jde o psychicky nemocného muže. Z toho, co viděl, si vůbec nic nepamatuje. Joona se proto spojí s hypnotizérem. Pomůže mu odhalit pravdu?
Ondřej Kavalír; Vojtěch Mašek; Karel Osoha: Návrat Krále Šumavy
Název části: Opona se zatahuje (3. díl)
Závěrečný díl komiksové trilogie inspirované románovým bestsellerem Davida Jana Žáka „Návrat Krále Šumavy“ směřuje k velkému špionážnímu finále, které nás tentokrát zavede do noirového světa poválečných velkoměst. Otázkou zůstává, kdo z nesmiřitelného souboje dvou mužů ve službách znepřátelených zpravodajských služeb vyjde jako vítěz. Minulost vrhá dlouhé stíny a cena za přežití je vysoká. Inspirováno skutečnými událostmi.
Fulghum Robert: Ohňostrojení
Eseje a úvahy populárního amerického autora, v nichž se opět vyjadřuje k tématům mezilidských vztahů, k orientaci člověka v současném složitém světě i k poetice obyčejných věcí, které nás obklopují.
Hannahová Kristin: Velká samota
Rodinná sága odehrávající se v srdci drsné, ale překrásné aljašské divočiny. Ernst Allbright se z bojů ve Vietnamu vrací domů jako jiný člověk. Je neklidný, trpí nočními můrami, nedokáže si udržet práci. Když mu řízením osudu spadne do klína chata na Aljašce, rozhodne se, že se tam i s celou rodinou přestěhuje. Divoká, krásná a nezávislá země se jim má stát novým domovem, kde budou konečně spokojeně žít.
 
Naučná literatura
 
Leiš Martin: Konec staré Šumavy
Kniha vydaná na památku všech obyvatel Šumavy bez rozdílu národnosti a náboženského vyznání, kteří padli ve Velké válce v letech 1914–1918 nebo zemřeli v důsledku utrpěných zranění v pozdějších letech. Na předsádkách knihy jsou přetištěny dopisní obálky, v nichž autor dostával zakoupené pohlednice a jiné dokumenty použité v této knize. Mnohé pohlednice získal od potomků původních obyvatel předválečné Šumavy.
Kubáník Josef: Poslední deník Květy Fialové
Herec Josef Kubáník prožil v bezprostřední blízkosti Květy Fialové čas od září 2008 až do jejího odchodu o devět let později. Měl možnost poznat ji velmi zblízka, stali se přáteli i zpovědníky. A o tom, co nikomu neřekla, co nosila v sobě až do posledních dnů, ale nechtěla si to s sebou odnést na věčnost, vypráví tato kniha.
 
Pro děti a mládež
 
Valach Pavel, ilustroval Chlud Tomáš: Ukradený poklad
Veselý dobrodružný příběh se snovými prvky o jedné ztracené pirátské truhle s pokladem. Doprovázeno komiksovými ilustracemi. Kniha je určena dětem od 7 let.
Niklíčková Alexandra: Zvířátka ve škole a jiné příběhy (První čtení s velkými písmenky)
Pojďte se s námi podívat do zvířecí školy, kam právě nastoupil nový pan učitel. Má trochu divné způsoby, učí skvěle, je s ním zábava, ale občas nutí žáky skákat po jedné noze a přeříkávat při tom násobilku. V dalším příběhu se seznámíte se slonem Bubou, který je neoblíbenějším hasičem v Mokré Lhotě. Dva veselé příběhy o zvířátkách vhodné pro začínající čtenáře.
Lánská Miroslava, ilustrace Šplíchal Antonín
O kohoutkovi a slepičce, O Budulínkovi, Zvířátka a loupežníci, Hrnečku, vař!
Klasické české pohádky, tentokrát v úpravě pro nejmenší. Výseková leporela doplňují krásné ilustrace Antonína Šplíchala. Pro děti od tří let.
 
 
 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one