"Už jsem čtenář - Knížka pro prvňáčka"

DSCN3463.JPG
DSCN3469.JPG
DSCN3470.JPG
DSCN3471.JPG

Městská knihovna Volary se v letošním roce zapojila do projektu „Už jsem čtenář - Knížka pro prvňáčka". Celostátní projekt je zaměřen na rozvoj čtenářské gramotnosti dětí prvních tříd. Je organizován Svazem knihovníků a informačních pracovníků SKIP ve spolupráci veřejných knihoven a škol. Knihovna, která žáky do projektu přihlašuje, s nimi pracuje nad rámec obvyklých knihovnických činností. V období od prosince 2012 do května 2013 připraví pro prvňáky nejméně jednu návštěvu knihovny a uspořádá další akce vedoucí k rozvoji zájmu o četbu (společná čtení, besedy s tvůrci knih, výstavy apod.) V letošním roce se zapojilo 298 knihoven a téměř tisíc škol z celé republiky. Prvňáčci, kteří projektem úspěšně prošli, dostanou za odměnu zdarma knížku, která byla napsána speciálně pro ně a pro tuto příležitost a minimálně 3 roky ji nelze zakoupit v běžné knihkupecké síti. Ve školním roce 2012/2013 je to kniha básníka Radka Malého Všelijaké básničky pro kluky a holčičky s ilustracemi Alžběty Skálové.

Projektu se zúčastnily děti z 1.A a 1.B ZŠ Volary a v úterý 18. června 2013 jim byly za odměnu předány zmiňované speciální knížky.

25.06.2013 10:47:20