Spisovatel David Jan Žák v knihovně

untitled.bmp
Přes tři desítky zájemců navštívilo ve středu dopoledne knihovnu ve Volarech, aby si vyslechli povídání a pobesedovali se spisovatelem Davidem Janem Žákem. Povídání se točilo zejména kolem životopisného románu “Návrat krále Šumavy”.
„Já jsem si hrával jako dítě s dětmi Hasilů a jejich příbuznými u nás v Prachaticích. Chodili jsme na výšlapy do blízkého okolí, na Černou horu, do Osek, a kolem Prachatic a byli jsme opravdu moc dobří kamarádi. Vždy jsme si povídali o jejich tatínkovi a strýci a to mě možná také přivedlo k tomu, něco o tom napsat.” řekl David Žák.
Vedle historických pramenů postavil Žák základ románu na osobních vzpomínkách samotného Hasila, se kterým si několik měsíců pravidelně telefonoval.

Převzato z www.volary.eu, kráceno.
17.01.2014 13:52:57