BŘEZEN - MĚSÍC ČTENÁŘŮ - "Ze světa elektronických knih"

e-knihy.jpg
e-knihy1.jpg
e-knihy2.jpg
e-knihy3.JPG

Ve čtvrtek 7. března 2013 uspořádala Městská knihovna Volary besedu o elektronických knihách. Celá akce se nesla v duchu moderního pokroku, podpořeného tím, že i knihovna vlastní a připravuje k půjčování čtečku elektronických knih. Besedu vedli pan Petr Čmerda, nakladatel elektronických knih, vlastnící e-nakladatelství „Drift(e)Books" a pánové Jaroslav Pulkrábek a Roman Kozák, kteří elektronické (i tištěné knihy) píší. Akce byla úspěšná, návštěvníci všech věkových kategorií si mohli vyzkoušet čtení na čtečkách nebo tabletech, seznámit se s postupem vzniku elektronických knih, s formáty, ve kterých se dělají nebo jejich cenou. A přestože doufáme, že klasickým knihám ještě neodzvonilo, jsme rády, že naše akce vzbudila takovou odezvu u návštěvníků.

14.03.2013 10:11:55