BŘEZEN - MĚSÍC ČTENÁŘŮ - Čtení s Rozárkou

V úterý 5. 3. 2013 připravila Městská knihovna Volary „Čtení s Rozárkou - opravdovou kočičí dámou" - pro ZŠ Praktickou. Hned po příchodu žáků se strhla diskuze, kdo má rád kočky, kdo se jich naopak bojí, štítí a o tom, co kdo o kočkách ví. Následovalo představení ilustrátorky dětských knih Heleny Zmatlíkové, které by letos bylo 90 let, a čtení z knihy „Z deníku kocoura Modroočka", kterou ilustrovala. Během čtení přišla slibovaná kočičí dáma Rozárka. Děti obdivovaly její stříbřitou, černě žíhanou srst a velké zelené oči. Když se dost vynadívaly a Rozárku si pochovaly, dostaly za úkol ji namalovat. Obrázky se vydařily a jsou vystavené v dětském oddělení knihovny.

Rozárka.JPG
Rozárka1.JPG