Březen - měsíc čtenářů 2016 - Šesté otevření „Pohádkového kufru z radnice aneb lidové tradice“ - Velikonoce

Velikonoce
Na šesté otevření "Pohádkového kufru z Radnice aneb lidové tradice", tentokrát na téma Velikonoce, byl pozván místostarosta Ing. Ladislav Touš. V první části dopoledne se děti dozvěděly, že Velikonoce jsou nejvýznamnější křesťanské svátky, ale pro většinu z nás je to především oslava jara. S tím se pojí i řada nejrůznějších zvyků a tradic, které mají své kořeny daleko v minulosti. K těmto svátkům se váže také řada symbolů, např. že pomlázka přináší zdraví, vajíčko plodnost a zajíčci, beránci a kuřátka představují štěstí. Ve druhé části dopoledne se stříhalo, malovalo a lepilo a děti si společně s naším hostem vytvořily velikonoční ovečku.

04.04.2016 16:25:59