Březen - měsíc čtenářů 2015 - Výtvarná dílna "Jak se kreslí pohádka"

Výtvarná dílna
V úterý 31. března uskutečnila Městská knihovna Volary besedu spojenou s výtvarnou dílnou s ilustrátorem a grafikem Jiřím Fixlem. Tento umělec ilustroval řadu knih pro děti, v poslední době například Encyklopedii pro žáčky básníka Jiřího Žáčka.
Jiří Fixl si s dětmi nejdříve povídal o tom, jak vzniká kniha, společně si přečetly popletenou pohádku „O veliké řepě“ a potom už se malovalo. Děti si zkusily kreslit ilustrace k pohádce “O princezně Jasněnce a létajícím ševci”, spisovatele Jana Drdy, který by letos oslavil 100 výročí narození.
Děti z prvních tříd ZŠ Volary, za pomoci pana ilustrátora, vytvořily originální obrázky plné princezen, králů a čarodějnic, které budou po celý měsíc duben vystaveny v městské knihovně.

03.04.2015 15:30:02