8. 1. 2016 Čtvrté otevření "Pohádkového kufru z Radnice aneb lidové tradice" - Tři králové

Tři králové
„My tři králové jdeme k vám, štěstí, zdraví vinšujeme vám.“ Kdopak by neznal slova z krásné vánoční koledy, se kterou jsme v knihovně zahájili další otevírání „Pohádkového kufru z radnice aneb lidové tradice“. Od pana radního Bc. Václava Bajčíka si děti poslechly příběh o třech mudrcích, putujících do Betléma, kteří díky kometě věděli kam jít, aby se mohli poklonit Ježíškovi a donést mu vzácné dary. Po malé svačince následovalo čtení pohádky o Huse Líze a vánoční hvězdě od spisovatele Petra Horáčka a vyrábění papírových králů.
15.01.2016 14:55:49