5. 11. 2014 Beseda a autorské čtení s Evou Marií Zitkovou z knihy "Co báby nevěděly".

P1130266.JPG
Eva Marie Zitková se narodila roku 1940 v Praze. Po matce pochází z netolického rodu Neyhauserů. Vystudovala psychologii v Brně a pracovala jako psycholožka v psychiatrické léčebně v Kroměříži. V roce 1978 emigrovala do Kanady, kde ve své praxi pokračovala až do odchodu do důchodu v roce 2005. Od roku 1989 se mohla vracet nejen do své vlasti, ale vrátila se i ke svojí lásce – historii 16. a 17. století. Psaní románu Co mi báby povídaly, jí pomáhalo překlenout vzdálenost i pocity vykořenění a osamělosti. Nejinak to bylo i s jejím druhým románem Co báby nevěděly, který navazuje na předchozí knihu.
Oba romány vydalo volarské nakladatelství Stehlík.

18.11.2014 14:28:04