28. 6. 2016 Slavnostní pasování prvňáčků

Pasování čtenářů

Z prvňáka čtenářem

Proměnu, kterou se svými dětmi zažívali rodiče a paní učitelky našich prvňáčků v průběhu celého roku, totiž postupné vpravování se do písmenek, slov a celých textů, jsme završili koncem června nádhernou a nezapomenutelnou akcí. Obě paní knihovnice spolu s představiteli města pasovaly žáky 1. A a 1. B na čtenáře. Paní starostka Martina Pospíšilová se pro tuto příležitost proměnila na královnu Knihoslavu, která v krásných šatech a zlatým mečem povýšila po složení slavnostního čtenářského slibu naše nejmladší žáčky do řádu čtenářů. Byl to opravdu pěkný zážitek pro děti, paní učitelky i rodiče, kteří se přišli podívat.
Završena byla symbolicky i letošní plodná spolupráce mezi školou a knihovnou. Na našich internetových stránkách jste měli možnost několikrát vidět aktuální fotografie z akcí „Kufr z radnice, aneb lidové tradice“. Rádi bychom proto ještě touto cestou poděkovali za výbornou spolupráci s městem a Městskou knihovnou Volary.

Znění slibu:
„Ve jménu pohádek, románů a básní, jménem literárních hrdinů a světů, jménem spisovatelů, knihovníků a učitelů, pasuji Tě do Řádu krásného slova. Měj v úctě slovo, ochraňuj knížky a statečně se bij za všechno dobré, co je v nich psáno.“
Dne 28. června 2016 slavnostně slibuji, že budu ctít slovo, ochraňovat knihy a statečně se bít za všechno krásné, co je v nich napsáno.

Převzato: http://www.zsvolary.cz

28.07.2016 15:49:02