10. 5. 2016 Osmé otevření „Pohádkového kufru z radnice aneb lidové tradice“ - Den matek

Den matek
V úterý 10. 5. 2016 přišly do městské knihovny děti z 1.A - ZŠ Volary, aby s panem radním Bc. Václavem Bajčíkem naposledy otevřely "Pohádkový kufr z Radnice aneb lidové tradice". Společně si připomněli, že Den matek je svátek, který je rozšířen po celém světě. Oficiálně připadá na druhou květnovou neděli a u nás se začal slavit roku 1923 díky propagátorce Alici Masarykové. Děti si vyslechly pohádku o mamince, vyzkoušely si slavnostní prostření stolu a vymýšlely tříchodové menu, které by nejvíce chutnalo jejich mamince. Také vyrobily dárek k jejich svátku v podobě korálkového srdíčka.
12.05.2016 11:57:37