Beletrie

Theilsová, Lone: Dívky z trajektu
Novinářka Nora Sandová má zálibu ve sbírání starých kufrů, a když jeden obzvláště podařený exemplář objeví v malé anglické vesničce, ani ve snu by ji nenapadalo, že krom nového úlovku dost možná natrefila i na pořádného sólokapra. Na těch starých polaroidových fotografií, které z něj vypadnou, se jí totiž od první chvíle něco nezdá… A pak si konečně vzpomene: ta dvě děvčata na fotkách jsou přece ty holky z dětského domova, co se před několika lety beze stopy ztratily na trajektu z Kodaně do Anglie!
Chamberlainová, Mary: Švadlena z Dachau
Strhující román historičky Mary Chamberlainové ukazuje, že válečná zvěrstva se zdaleka neodehrávala jen na frontě a dokázala semlít i úplně obyčejný ženský život. Na prahu války,
v roce 1939, netouží osmnáctiletá Ada po ničem jiném než vypadat, mluvit a oblékat se jako "Někdo". Usilovně pracuje na splnění svého velkého snu - otevřít si v Londýně vlastní módní salon a je ochotná pro to udělat cokoliv. Když se však seznámí s tajemným a okouzlujícím cizincem Stanislausem, netuší, kam až ji slepá láska k muži, o němž nic neví, zavede.

Sci-fi

Wendig, Chuck: Nuly
Tahle pětice by se v normálním životě nejspíš nikdy nepotkala. A přesto se ocitnou na tajném místě jako nedobrovolní spolupracovníci. Jedno mají totiž společné - veterán ze staré školy, internetová aktivistka-muslimka, podvodníček tmavé pleti, dobrosrdečný pozér a drsná trollka jsou prvotřídní hackeři. Takže dostali na vybranou: buď několik let vězení, nebo jeden rok plnění zakázek pro vládu.

Naučná literatura

Dallen, Maria: Zelené potraviny
Kniha přináší obsáhlý, ale čtivý přehled vědecky potvrzených účinků nejznámějších zelených potravin: mladého ječmene, mladé pšenice, alfalfy, chlorely, spiruliny, mořských řas i vybraných druhů zeleniny.
Hudec, Karel: Ptáci v českém životě a kultuře
Autor knihy přibližuje čtenáři populární formou úlohu ptáků v životě a kultuře českého národa – od ptačích jmen přes ptáky v lidových obyčejích, slovní kultuře, hudbě, hmotném, výtvarném i pohybovém umění až po českou kuchyni, chovatelství, zemědělství, myslivost a léčitelství. Závěrečné kapitoly se věnují ochraně ptáků v měnícím se prostředí.

Pro děti a mládež

Trollové
Svět tajemných skřítků trollů je plný zábavy. Nevěříte? Vypravte se s námi do Trollíkova, poznejte trollí kamarády a přečtěte si o nejrůznějších dobrodružstvích, která společně zažívají.
Pospíšilová, Zuzana: Psí pohádky
Tohle čtení bude psina! Vítejte v netradičních pohádkách, které štěkají, ale rozhodně nekoušou! Víte, co je ocáskoměr, proč už nejsou na světě čerti nebo jak přišli dalmatini ke svým puntíkům? Sedněte nebo lehněte a začtěte se do příběhů o velkých i malých psech a jejich lidech a dozvíte se, co jste o čtyřnohých kamarádech dosud nevěděli.

25.09.2017 09:34:05