Beletrie

Hájíček Jiří: Dešťová hůl
Kniha vypráví o správci pozemků Zbyňkovi, který se po letech setkává se svou dávnou láskou a rozhodne se jí pomoci s majetkoprávním problémem. Vrací se kvůli tomu na venkov do krajiny svého dětství, což na něj posléze má větší dopad, než si původně připustil. Příběh je umístěn do prostředí jihočeského venkova, které je nedílnou součástí vyprávění. Po úspěšných románech Selský baroko a Rybí krev završuje Jiří Hájíček svou volnou venkovskou trilogii.
Vondruška Vlastimil: Dobronínské morytáty
Na počátku adventu přijíždí Jiří Adam z Dobronína s pomocníky bakalářem Petrem a jeho ženou Rozárkou na svůj statek na Vysočině, kde hodlá během Vánoc odpočívat. Ale ihned po příjezdu ho vyhledá stařena, která byla kdysi jeho kojnou. Prosí o pomoc, protože se ztratil její vnuk. Jiří Adam z Dobronína záhy najde jeho mrtvé tělo v opuštěném mlýně.
Damsgard Andersen Puk: Rukojmí ISIS
Dánský bestseller líčí otřesné zážitky mladého fotografa, který se v roce 2013 vydal do Sýrie, aby tam dokumentoval probíhající politické změny. Během cesty však padl do zajetí džihádistů a strávil více než rok v zajetí. Ve své knize vydává svědectví o zvěrstvech, jichž se ve jménu Alláha dopouštějí ti, kteří se považují za vyvolené.

Naučná literatura

Shetreat-Klein Maya: Léčba zemí - průvodce výchovou zdravých dětí v nezdravém světě
Přelomová kniha, která navždy změní váš pohled na péči o zdraví dítěte. V době, kdy se dětem předepisuje stále víc léků, převrací dr. Shetreatová-Kleinová na hlavu lékařská paradigmata a vysvětluje, jak významně může dětem prospět skutečně dobrá strava a kontakt s živou zemí. Její kniha, plná nečekaných pohledů, fascinujících odborných poznatků a praktických rad, vám dá vše, co potřebujete, aby vaše děti mohly být zdravé.
Wohlleben Peter: Tajný život stromů
Les je pro mnohé z nás vytouženým místem odpočinku. Je synonymem ticha a nedotčené přírody. Renomovaný lesník Peter Wohlleben nám dává nahlédnout do skrytého života stromů a odhaluje nečekané skutečnosti: stromy mají paměť, předávají si informace, pociťují bolesti, dokonce mohou dostat úpal a časem se jim tvoří vrásky.

Pro děti a mládež

Buzan Tony: Myšlenkové mapy pro děti
Kniha dětem pomůže zefektivnit psaní poznámek a učení, zkrátit dobu strávenou nad domácími úkoly, rozvíjet kreativitu a představivost, zlepšit paměť. Naučí se nejen zefektivnit práci do školy.
Špaček Ladislav: Dědečku, už chodím do školy
Dědečku, už chodím do školy je dalším pokračováním oblíbené série knížek Dědečku, vyprávěj a Dědečku, ještě vyprávěj. Laskavý dědeček si opět povídá se svou zvídavou vnučkou Viktorkou o světě kolem nich. Knížka je stejně jako předchozí dva díly doplněna o CD, na kterém autor předčítá celou knihu. Děti si ji tak při poslechu mohou podle obrázků číst samy, ty starší si pak knihu s dědečkem budou číst společně.
29.06.2017 15:59:41