Beletrie

Třeštíková Radka: Osm
Jedna z nejčtenějších českých spisovatelek Radka Třeštíková se po úspěšných
Bábovkách z roku 2016 představuje s dílem v podobném duchu tentokrát okořeněném detektivní zápletkou.
Hawkins Paula: Do vody
Nel, svobodná matka malé dcery, je nalezena mrtvá v řece. Říká se, že sama ukončila svůj život. Její sestra Jules je nucena přijet do Beckfordu, aby se postarala o svou malou neteř, ačkoliv se již nikdy v životě nechtěla do těchto míst vrátit a vyvolat dávno pohřbené vzpomínky. Tak se ocitá znovu na nenáviděném místě vyděšená k smrti a s vědomím, že sestra by nikdy dobrovolně ze světa neodešla.
Child Lee: Večerní škola
Večerní škola je jen krytí pro přísně utajenou bezpečnostní akci. Při ní má Reacher se dvěma kolegy, agentem FBI a analytikem CIA a za pomoci osvědčené seržantky Frances Neagleyové zjistit, kdo chystá teroristický útok nepředstavitelných rozměrů.
Rollins James: Sedmá pohroma
Dva roky po svém zmizení v súdánské poušti se vůdce britské archeologické expedice profesor Harold McCabe objevuje znovu, ale umírá dřív, než stačí vyprávět svůj příběh. Záhada se prohloubí, když pitva odhalí děsivou skutečnost: někdo ho začal zaživa mumifikovat.

Naučná literatura

Hofmannová Corinne: Dívka se žirafím krkem
Corinne pochází ze skromných poměrů. Vzhledem k své tělesné výšce se v dětství stala terčem posměchu spolužáků, kteří pro ni vymysleli přezdívku „Žirafa“, a jako dítě východoněmeckého otce rovněž outsiderem ve švýcarské společnosti. Brzy se však naučila, jak z nepříznivého osudu vytěžit to nejlepší. Ve své nové knize velmi otevřeně a upřímně vypráví nejen o svém dětství a dospívání za těžkých životních podmínek, ale také o všem dobrém, co se právě díky tomu naučila.
Čech Přemysl: Šumaváci
Kniha Šumaváci autora Přemysla Čecha je volným pokračováním úspěšné knihy Trefen šumavským genem, oceněné i v soutěži Šumava Litera 2016. S ohledem na zájem čtenářů jezdil autor na besedy a vyprávěl o knize a o té „své“ Šumavě. Nemohl si přitom nevšimnout, že naprostá většina ohlasů a debat o knížce se vždy stočila na kapitoly, ve kterých připomínal šumavské osobnosti. Postupně si uvědomoval, že podobných postav zná víc, a že by možná stálo za to, přiblížit i jejich osudy.

Pro děti a mládež

Pospíšilová Zuzana: Knihovnické pohádky
S touto vtipně ilustrovanou knížkou poznáte knihovnu tak, jak ji neznáte. Seznámíte se skřítky knihovníčky, vysvobodíte zakletou knihovnici, budete svědky toho, jak se z čarodějnice stane vášnivá čtenářka, a možná se i dozvíte, jak vznikla první kniha.
Ričlová Irena: Básničky plné barev
Kniha Básničky plné barev je o zvířátkách, dětech, slunci i rostlinách a je poskládána z veselých veršů a milých obrázků.

23.08.2017 10:51:45