Beletrie

Formánek Josef: Úsměvy smutných mužů
Josef Formánek z vlastní zkušenosti vypráví příběh čtyř přátel, kteří jsou obyvateli protialkoholní léčebny. Mají za sebou pohnuté historie a přišli o všechno, častokrát téměř o svůj vlastní život. Znovu se pomalu a vrávoravě staví na nohy a vydávají se do nikdy nekončícího boje s démonem alkoholu.
Backman Fredrik: Muž jménem Ove
Hlavní hrdina příběhu Ove je téměř šedesátiletý zahořklý mrzout, kterého popuzují úplně všichni v okolí, přišel o práci i funkci v občanské komunitě a s celého srdce nenávidí svého souseda, kdysi nejlepšího kamaráda. Má dost svého uvadajícího života a rozhodně se spáchat sebevraždu. Ovšem jeho determinující plány naruší nová rodina, která se přistěhovala do sousedství. První setkání sice nedopadne dobře, noví sousedé zdemolují Ovemu poštovní schránku, ale postupně se vztahy urovnávají a roztáčí se kolotoč nečekaných událostí.
Richardson Matthew: Jmenuji se nikdo
Solomon Vine patřil k nejlepším špionům své generace a měl před sebou zářivé vyhlídky. Pak ho za nevyjasněných okolností odstavili na vedlejší kolej. Čtvrt roku nato unesli šéfa istanbulské expozitury MI6. Nikdo neví, komu věřit. Pomoci by mohl dávný přítel zmizelého: Solomon Vine. Je mimo službu, a proto hledá pravdu na vlastní pěst. A brzy zjistí, že v sázce je daleko víc než jen život jednoho špiona…

Naučná literatura

Hocek Jan: Nejhezčí túry světa
Prostřednictvím této knihy vás zveme do nejhezčích oblastí celého světa, které lze projít pěšky. Spolu s autorem budete prožívat dobrodružství v kraji plném medvědů, stoupat k nejvyšší hoře světa, putovat tropickými pralesy, či zdolávat aktivní vulkány. Na více než třech stovkách profesionálních fotografií můžete obdivovat pestrost a krásu nejzapadlejších koutů naší planety, které civilizace dosud nestačila zničit. Kromě autentických zážitků se dozvíte spoustu informací o přírodě, historii a místních zajímavostech.

Pro děti a mládež

Hill Joe a Rodriquez Gabriel: komiksy Zámek a klíč 1 - Vítejte v Lovecraftu, Zámek a klíč 2 – Hlavohrátky, Zámek a klíč 3 – Koruna stínů
Temná fantasy plná divů od Joe Hilla, syna Stephena Kinga. Vítejte na Klíčově, tajemné usedlosti v Nové Anglii, s mnoha dveřmi, které změní každého, kdo se do nich odváží vstoupit. A kde přebývá bytost plná nenávisti a zloby, která nebude mít pokoj, dokud se jí nepodaří otevřít ty nejstrašlivější dveře ze všech. Seznamte se s rodinou Zámkových, jimž je osudem předurčeno stát se strážci tajuplných zázračných klíčů. Nina, Tyler, Kinsey, Bóďa a Duncan se musejí každý zvlášť postavit svým strachům.
Březinová Ivona: Hurvínek a kouzelné muzeum
Generace dětí mu neřekly a neřeknou jinak než Hurvajz. Klučinu s odstávajícíma ušima znají jako dobrosrdečného rošťáka, který se ze všeho vždycky dobře vymluví. Tentokrát jej ale čeká dobrodružství, o jakém se mu dosud ani nesnilo, a bude muset prokázat, že je nejen upovídaný, ale i od
vážný.
16.10.2017 11:56:42