LISTOPAD 2016

Beletrie

Vondruška Vlastimil: Breviář pozitivní anarchie
I když by asi přesnější název pro tuto knihu byl Ideologie v době uprchlické krize, nechce se autor podbízet bulvárně laděným titulem. Vynikající český spisovatel a historik se ve své nové knize snaží především o objektivitu. Na základě faktů přesvědčivě dokazuje, že se na cestě, kterou v posledním desetiletí kráčí evropská společnost, opakují fatální chyby našich předků.
Hartl Patrik: Okamžiky šťěstí
Nový dvojromán Patrika Hartla je možné začít číst z kterékoli strany. Vyberte si! Příběh sourozenců Veroniky a Jáchyma budete prožívat podle toho, který začátek zvolíte. Buďto do života skočíte jako Jáchym volným pádem z výšky čtyř tisíc metrů nebo se jako Veronika budete statečně prokousávat citovými nástrahami ode dne ke dni.
Šumavští rodáci vzpomínají
Vzpomínky těch, kteří museli po skončení druhé světové války opustit své domovy, nejsou právě radostnou četbou a lze pochopit i to, že se v nich někdy mísí se smutkem a nostalgií i pocit hořkosti a ublíženosti. Je to jejich pohled, na který mají právo, a události staré více než šest desetiletí snad ani nemohou vykládat jinak. Byli totiž obětí doby, v níž bylo tolik bezpráví a neslýchaného zla, že každý pokus vyrovnat se s ní musel nutně plodit jen
další nespravedlnosti a krutosti.

Naučná literatura

Madsen Tom: Krav Maga Survival
Sebeobrana - přímo a úspěšně. Zkušený bojovník a instruktor boje zblízka Tom Jayo" Madsen objasňuje bez falešných představ a nereálné akrobacie, jak přežít na ulici. Tato kniha je hodnotná nejen pro ty, kteří trénují krav magu, ale také pro všechny vyznavače bojových sportů a profesionály bezpečnostních složek, kteří se zajímají o sebeobranu.
Beting Mauro: Neymar: Můj příběh
Jak se z mladíčka s bláznivými účesy stal světoznámý fotbalista? Co stojí za jeho fenomenálním úspěchem? Kde se v něm vzala všechna ta energie? Neymar Jr. ohromil Brazílii a v dresu FC Barcelona se jeho hvězda rozzářila naplno.

Pro děti a mládež

Rowling J. K. : Harry Potter a prokleté dítě
Osmé pokračování legendární série z kouzelnického světa představuje dospělého Harryho Pottera a jeho nejmladšího syna Albuse v dalším boji s temnotou. Příběh je zpracován jako divadelní hra, kterou na námět J. K. Rowlingové napsal Jack Thorne. Tomu odpovídá i knižní podoba, která je pracovním scénářem.
Špaček Daniel;
Končinský Tomáš; Klárová Barbora: Překlep a škraloup
Věděli jste, že věci stárnou? Stačí jen na chvilku nedávat pozor a z věci, která před chvílí zářila novotou, je starý, nepotřebný krám. Ale kdo za to může? Drobná stvoření, která mají veškeré stárnutí na starosti. Skřítek Překlep, jehož specialitou jsou chyby v knížkách, se jednoho dne vydá na dobrodružné putování k samotnému Zubu Času. Podaří se mu zastavit stárnutí?

07.12.2016 18:12:05