Beletrie

Fulghum Robert: Opravář osudů
George Novak přijede do Prahy, aby pátral po svých českých kořenech. Nakonec ale zjistí, že vlastně hledá odpověď na jinou otázku: Kdo jsem? Kdo si myslím, že jsem? A kdo je Vera, sousedka a přítelkyně plná pochopení, ale i tajemství? Georgeovi v jeho hledání nejvíc pomáhají nová setkání – s trochu záhadnou mladou ženou Luci Milenou nebo s bytostí, která mu předloží naprosto nečekanou nabídku...
Hutchisonová Dot: Sběratel motýlů
První kniha trilogie Sběratel. Izolovaná zahrada, kvetoucí rostliny a sbírka nádherných motýlů - mladých žen, které byly uneseny. Maya je jediná, které se podařilo ze zajetí věznitele utéct. Agenti FBI Victor Hanoverian a Brandon Eddison musí odhalit totožnost Zahradníka, zvrhlého muže posedlého uchováváním krásných dívek.
Cole Daniel: Hadrový panák
Před čtyřmi roky vzal detektiv William „Wolf“ Fawkes spravedlnost do svých rukou – nedokázal ustát, že soud osvobodil podle něj jednoznačného pachatele. Wolfa postavili mimo službu a poslali do psychiatrické léčebny. Teď se vrací do práce a touží po velkém případu. A zdá se, že se ho dočkal: na místě činu, kam ho přivolala kolegyně Emily Baxterová, se najde mrtvola – sešitá z částí šesti těl jako hadrový panák.

Naučná literatura

Šmída Zdeněk: Z historie 10. brigády pohraniční stráže Volary
Dílo mapuje historii Volarské brigády, kterážto se stala vůbec nejstarší brigádou Pohraniční stráže - její fungování je ohraničeno obdobím necelých jedenácti let (1951-1962). Útvar se sídlem ve Volarech střežil drsný úsek šumavských hor a plání, ale i vodní plochu Lipna, a to se západním Německem a Rakouskem. Dílo přibližuje, kromě nezbytných charakteristik útvaru Volary, každodenní život šumavských strážců hranic.
Hnízdil Jan: Příběhy obyčejného uzdravení
Kniha lékaře Jana Hnízdila je složená z příběhů lidí, kteří byli ochotní naslouchat, vzali svůj rozum do vlastní hrsti a uzdravili se, a doplněná rozhovory na téma komplexní medicíny, které vedla mimo jiné s psychiatrem Radkinem Honzákem, biologem Stanislavem Komárkem nebo etnologem Mnislavem Atapanou Zeleným novinářka Klára Mandausová.
Pro děti a mládež

Materna Dan: Rok s retrívrem: příběhy psí smečky a kluka Kryštofa
Psí smečka, to jsou zlatí retrívři Rupert, Tedík a Oliver. Přidejte k nim kluka Kryštofa a máte po celý rok zaděláno na všelijaká dobrodružství a rošťárny. Na jaře s našimi hrdiny navštívíte štěňátka a vyrazíte do ZOO, v létě poznáte Psí ostrov, na podzim si zaplavete v listí a v zimě postavíte iglú.
Svěrák Zdeněk: Buřtík a Špejlička – Cesta do Žatce
Veselý příběh neobyčejných kamarádů, pana Buřtíka a pana Špejličky, napsal Zdeněk Svěrák nejen pro děti, ale i pro jejich rodiče, aby se společně zasmáli. Vydejte se spolu s oběma rozpustilými chlapíky do Žatce za velkým výdělkem!
Krolupperová Daniela: Jak Bubáček potkal Bubáka
Další příběh Bubáčka, skřítka Myšošlapa a Lukáše. Jednoho dne odjede Lukáš na školní výlet a malí kluci zůstanou doma sami. Ráno je probudí ostrý přísný hlas. Ve dveřích stojí něco velkého, nehezkého a ukřičeného. Bubák!
06.12.2017 16:30:25