Beletrie

Bryndza Robert: Dívka v ledu
Poté co je v parku v jižním Londýně pod vrstvou ledu nalezeno tělo mladé ženy, na místo přijíždí detektiv šéfinspektor Erika Fosterová. Oběť, krásná dívka z mocné a bohaté rodiny, měla podle všeho dokonalý život. Když Erika začne pátrat hlouběji, vynoří se souvislosti mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek, které někdo uškrtil, svázal jim ruce a hodil do vodních ploch po Londýně. Jaká je spojitost mezi dcerou vlivného lobbisty, který si myslí, že může ovlivňovat i vyšetřování s mrtvými imigrantkami?
Bussi Michel: Maminka neříká pravdu
Tři a půl roku starý Malone tvrdí školnímu psychologovi Vasileovi, že jeho maminka není jeho skutečná maminka, a i když se zdá, že je to nemožné, psycholog mu věří. Zprvu pátrá na vlastní pěst, ale když se mu nedaří zjistit skoro nic, jen to, že Malone se nikdy neodlučuje od své plyšové hračky Goutiho, s níž si povídá, obrátí se na policii.
Nesvadbová Barbara: Laskonky
Láskonky jako Laskonky. Krátké texty pro dlouhé večery od Barbary Nesvadbové, doprovázené tvorbou Pasty Onera.
Pawlowská Halina: Tři metry vášně
Povídky s tradičně netradičním humorem, který nikdy neomrzí.

Naučná literatura

Vondrušková Alena: Průvodce českou historií - Město; Řemesla a výroba; Vesnice
Průvodce českou historií je nová řada výpravných encyklopedií, věnovaných životu v našich zemích od vzniku českého státu do počátku moderní doby. Jednotlivé díly postihují na základě hmotných, písemných a ikonografických památek nejdůležitější fakta o vývoji společnosti. Knihy jsou určeny pro zájemce o historii, studenty středních a vysokých škol a jejich pedagogy, pracovníky muzeí, novináře a publicisty, stejně jako pro návštěvníky památek a čtenáře historických románů.
Zahradníková Markéta: Postel, hospoda, kostel
Není kněz jako kněz - Zbigniew Czendlik je toho skvělým důkazem. Studium Bible je podle něj nuda, nerad zpovídá své farníky, a chce-li někdo pokřtít, dlouho ho odrazuje. Miluje ženy, rád si pochutná na dobré whisky, v hospodě je jako doma. Co má napsáno na dveřích ložnice? Proč se mu nelíbilo ve Vatikánu? Jak zvládá celibát? K čemu by vedl své děti a co je v životě nejdůležitější? Ale hlavně - jak to, že u nás nemáme natřískané kostely? Tato kniha vám odpoví na mnoho podobných otázek.

Pro děti a mládež

Drobný Libor: Jak Kubík přestal být mlsný
Kubík je prima kluk, jenže tuze zmlsaný. S jídlem zlobil odjakživa - doma, ve školce, a teď už i ve škole. Až se na to jeden skřítek nemohl dívat a vzal Kubu na výlet. Jen ať kluk vidí, kolik to stojí úsilí, než se jídlo dostane na talíř!
Kopcová Gabriela: Samohlásky na výletě
Bohatě ilustrované příběhy přilákají děti pomocí obrázků ke čtení podle jejich vlastní fantazie. Knížka doplněná celostránkovými ilustracemi děti pobaví nejen svou výjimečností, ale připomene jim i dělení hlásek abecedy.
10.01.2017 10:30:55