Beletrie

Wharton William: Hlídka v Ardenách
Román je situován do období druhé světové války. Na Vánoce 1944 je seržant Will Knott s pěti jinými vojáky speciální průzkumné jednotky vyslán doprostřed ardenských lesů, aby zde na opuštěném zámečku zřídil pozorovatelské stanoviště. Les v zemi nikoho není sice nejbezpečnějším místem k životu, ale vojáci rádi unikají přímému dohledu svých nadřízených. Už na cestě je ovšem čekají podivné úkazy, které dlouho nezůstanou samy.
Šindelka Marek: Únava materiálu
Dlouho očekávaný román Marka Šindelky, nositele Ceny Jiřího Ortena a Magnesie Litery za prózu, reaguje na aktuální téma migrační vlnu. Popisuje cestu dvou bratrů z nejmenované země ohrožené válkou do Evropy. Jejich trasy se záhy rozdělí a každý pokračuje na vlastní pěst: bez mapy, bez spojení, bez kontaktu…
Moorjani Anita: Co když je to nebe? Jak jsem se zbavila omezujících přesvědčení a začala opravdu žít
Anita Moorjani je autorkou knihy Musela jsem zemřít, která se stala bestsellerem. Popisuje v ní svůj boj s rakovinou, ústící ve fascinující zážitek blízké smrti. Ten dalekosáhle změnil její pohled na život. Anita se rakoviny zcela zbavila a nyní cestuje po světě, pořádá přednášky a semináře, přednáší na konferencích a vypráví posluchačům o hlubokém vhledu, který zažila na onom světě.

Naučná literatura

Pohlreich Zdeněk: Lehká kuchyně
Celý život jsem na dietě a vlastně nevím na jaké. Mám nadváhu prolínající se s obezitou a strašnou chuť s tím něco udělat. Nejde ale o dietu, která jednou skončí, jde o způsob, jak to vyřešit z gruntu. Rozhodl jsem se napsat knihu o rozumném jídle, bez gastronomické hysterie a zdraví nebezpečných experimentů. Lehká kuchyně je o tom, jak vařit zdravě (raději bych řekl rozumně) a se zachováním toho, co mě na gastronomii nejvíce vzrušuje a proč ji mám rád. Tyto pokrmy mohou chutnat báječně a vypadat lákavě, a navíc se po nich nesvalíte na gauč, ale budete se cítit lehce! Zdeněk Pohlreich.
Marek Eben a hosté Na plovárně
Oblíbený moderátor zpovídá 23 osobností z řad umělců, vědců, sportovců, ochránců přírody, historiků a válečných veteránů.
Schrang Heiko: Lži století, které znají jen zasvěcení
Knížka, původně autorem vydaná na vlastní náklady, se záhy stala velkým bestsellerem. Je na trhu zcela ojedinělá a zaujme každého, kdo se zajímavá o společenské a politické dění. Odkryje před vámi informace a kauzy, které měly zůstat skryté.

Pro děti a mládež

Papoušek Pája, Lvíček Leo - leporela
Veselá zvířátka vám chtějí ukázat, že učení může být zábavné jako hra! Papoušek Pája připraví báječnou oslavu a prozradí, jak se počítá od 1 do 10. A s lvíčkem Leem prožijete zajímavý den, kdy vám vysvětlí, jak správně poznat, kolik je hodin.
31.05.2017 18:07:39