Beletrie

Weinová Elizabeth: Krycí jméno Verity
V říjnu 1943 se nedaleko Paříže zřítilo britské špionážní letadlo. Jeho pilotka a pasažérka byly nejlepší přítelkyně. Jedna z dívek hru o život prohrála dříve, než začala. Druhá má naději, že přežije. Aby Verity zachránila svůj život, musí nacistům říct pravdu o své misi.
Doušek Filip: Hejno bez ptáků
Hejno bez ptáků je román o západní civilizaci a její slepé skvrně. A také o zrodu jiného myšlení, které od základu mění, kým můžeme být. Román vychází ve dvou svazcích (Kniha a Příběh), přičemž je ponecháno na čtenáři, který otevře jako první.
Hamdy Adam: Kyvadlo
Fascinující psychologický thriller, který je označován za jeden z nejlepších titulů roku 2016. Probudí se zmatený, dezorientovaný, kolem krku má uvázanou oprátku. Jediné, na co se dokáže soustředit, je muž v masce, který utahuje lano. John Wallace nemá tušení, proč se stal cílem. Nemá ponětí, kdo je jeho vrah. Jediné co ví, že konec je nevyhnutelný.

Naučná literatura

Břicháč Tom a Lucie: Tajemství naší kuchyně
Kuchařka plná zdravých chutných a hlavně jednoduchých receptů na běžná denní jídla ale i slavnostní menu nebo vánoční cukroví. Z dostupných nenákladných surovin podle ní uvaříte pokrmy, kterým uděláte pomyšlení celé vaší rodině i přátelům. Jednoduché nápadité recepty ozdobí vaši sváteční tabuli a nemusíte se bát přibírání ani o vánocích.
V použitých ingrediencích nenajdete bílý cukr ani pšeničnou mouku. Naučíte se připravovat například dýňové rizoto, banánovou zmrzlinu, arašídové řízečky, zeleninovou pizzu nebo zdravou lehkou svíčkovou s knedlíčky.
Mozesová Korová Eva, Rojanyová Buccieriová Lisa: Děti, které přežily Mengeleho
Evě Mozesové bylo pouhých deset let, když byla i se svou rodinou poslána do Osvětimi. Zatímco její rodiče a dvě starší sestry odvedli nacisté rovnou do plynových komor, Evu a její dvojče Miriam si vybral jakožto pokusné objekty muž, který byl znám jako Anděl smrti doktor Josef Mengele. Dívky byly podrobovány sadistickým medicínským experimentům a každý den musely bojovat o svůj život.
Collier Paul: Exodus – Jak migrace mění náš svět
Migrace je jednou z nejnaléhavějších a nejkontroverznějších otázek naší doby vehementně diskutovaná, prodchnutá ideologií, hluboce rozdělující. Komu by mělo být dovoleno migrovat a komu ne? Jaké jsou argumenty pro a proti omezování počtu imigrantů? Paul Collier, renomovaný ekonom a autor bestseleru Miliarda nejchudších, v této knize jasně a výstižně vykládá, jaké dopady má migrace na společnost, a k čemu by vedla neomezená migrace.

Pro děti a mládež

King-Smith Dick: Já a moje příšera
Oblíbená legenda o lochneské příšeře opět ožívá! Když Angus a Kirstie najdou na pobřeží tajemné vejce, tak netuší, že se z něj nevylíhne pták, ale příšerka. Děti jí dají jméno Crusoe. Záhadný tvor je nejdřív maličký, ale roste tak rychle, že je mu za chvíli těsné i jezírko na zahradě. Děti spolu s dědečkem a rodiči musí Crusoa odvézt na bezpečné místo a ukrýt ho před zraky lidí.
29.06.2017 15:59:11