Beletrie

Vondruška Vlastimil: Husitská epopej V.
V pátém dílu historické série Husitská epopej vypukne dlouho očekávaný souboj mezi tradice uctívajícími katolíky a Jiřím z Poděbrad vedenými kališníky. Období klidu a dětství v životě Ladislava Pohrobka končí.
Nesbo Jo: Žízeň
Jo Nesbo pokračuje ve stejné linii, kterou zahájil Sněhulákem a dále ji rozpracoval v Levhartovi a následujících dílech. Žízeň opět přináší svižný a dramatický děj plný překvapivých zvratů, Harryho sarkastických poznámek a svérázného chování. Harry je prostě zpět v plné síle a se vší parádou.
Boček Evžen: Deník kastelána
Deníkový příběh kastelána chytí čtenáře okamžitě. Hrdina knihy se znechucením opustí velkoměsto a zamíří na venkov, aby našel ztracený smysl života a zachránil své manželství. Zámek ho však od počátku zaskočí - odkrývá se jako místo dávných i současných příběhů, dramat a nečekaných setkání. Tajemné síly prosáknou do života celé jeho rodiny.

Naučná literatura

Crippa Luca, Onnis Maurizio: Fotograf z Osvětimi
Historická biografie na pomezí biografického románu vypráví osudy Wilhelma Brasse, který byl v létě 1940 internován v Osvětimi. Tam se mu podařilo přežívat díky tomu, že byl šikovný fotograf, a pro nacistickou mašinerii, libující si v přesné evidenci a dokumentaci, fotografoval vězně, ale i popravy a lékařské pokusy na lidech. Dohromady zhotovil přes 50.000 snímků. Kniha rekonstruuje pět let, které Wilhelm Brasse strávil ve vyhlazovacím táboře, a vychází z historických dokumentů a ze vzpomínek samotného autora, který zemřel v roce 2012 ve věku 94 let.
Hruška Láďa: Revoluce v grilování
Grilovat s Láďou Hruškou je radost! Připravte si více než 100 dobrot z grilu, které vás dostanou. Vynikající osvědčené, kamarády a sousedy vyhledávané dipy a omáčky. Ovoce na špízu z žáru ohně, kterému neodoláte. Recepty jsou super inspirací k rožnění masa, zeleniny, hub, sýrů, uzenin, ryb a mořských plodů. Zkrátka vychytané a bezpečné grilování. A nemáte-li dosud gril, nevadí. Láďa vám ve výběru poradí.

Pro děti a mládež

Hunterová Erin: Kočičí válečníci
Čtyři klany divokých koček si odedávna dělí území lesa podle zákonů, které stanovili kdysi dávno jejich předkové-válečníci. Kočkám Hromového klanu však nyní hrozí nebezpečí, protože bojovníci ze Stínového klanu jsou den ode dne silnější. Umírá jeden ušlechtilý kočičí válečník za druhým, a za stále záhadnějších okolností.
Netiketa : dobré mravy na internetu
Kniha Netiketa je průvodcem dětí a mládeže po internetovém světě. Zábavnou a srozumitelnou formou zasvěcuje do tajemství netikety, tedy pravidel slušného chování na internetu, učí je, jak kultivovaně blogovat a psát příspěvky na sociálních sítích, jak používat smartphony a tablety, ukazuje rizika kyberšikany a způsoby jak ji řešit, aby se internet stal bezpečnějším místem.
27.07.2017 16:57:04