Beletrie

Thor Brad: Cizí agent
Teroristé rozpoutali v Evropě peklo a jejich dalším cílem je Bílý dům. CIA proto do akce povolává Scotta Harvatha. Bývalý příslušník Navy SEALs nyní pracuje u zpravodajské agentury, vykonávající tajné operace z rozkazu prezidenta. Ale i Moskva má své eso v rukávu: muže, který žije, aby zabíjel. Netrvá dlouho a cesty obou mužů se zkříží…
Mornštajnová Alena: Hotýlek
Některé věci zůstávají stejné navzdory dějinám, válkám, totalitním režimům i počasí. Takový je i hotel pana Leopolda, vlastně spíše hodinový hotýlek, založený v dobách první republiky. Oč více přímočaré lásky ale nabízely hotelové pokoje, o to osudovější a dramatičtější vztahy se odehrávaly v rodině majitele a posléze správce.
Bolton S. J.: Obětina
Pro Toru Hamiltonovou bylo už samotné přestěhování do shetlandských končin dosti skličující. Nemohla tušit, že prvotní rozmrzelost brzy vystřídá děs. Za jednoho upršeného nedělního odpoledne nalezne v rašeliništi dokonale konzervovanou mrtvolu mladé ženy, v jejíž hrudi zeje díra po brutálně vyrvaném srdci. Tři runové znaky na kůži zemřelé připomínají tajemná vyřezávaná znamení, která Tora vídá rozesetá po celých Shetlandách, dokonce i na krbové římse tchánova domu.

Naučná literatura

Zibura Ladislav
40 dní pěšky do Jeruzaléma
Bez mapy a orientačního smyslu pěšky ušel 1 400 kilometrů napříč rozpálenou krajinou Turecka a Izraele, stanul pod Zdí nářků a prožil největší dobrodružství svého života. Jeho cesta je příběhem omylů, pozoruhodných setkání, puchýřů a opruzenin.
Pěšky mezi buddhisty a komunisty
"Svět z televize je někde tam venku. Jen si pro něj někdy musíš dojít pěšky." To je motto excentrického poutníka Ladislava Zibury, který se tentokrát vydal zdolat Himálaj a probádat údolí čínských a nepálských řek.

Pro děti a mládež

Davenport Maxine: Zvířátka, Počítání 1 2 3
Ukažte dětem první zvířátka a čísla v rozkládacích knížkách založených na kontrastech, díky nimž je zaujmete a udržíte jejich pozornost například i v poloze na bříšku. Podpoříte tím jejich smyslové vnímání a pomocí lehce rozpoznatelných obrázků se vaše děti budou učit hrou.
Krolupperová Daniela: Policejní křeček
Pes ve službách zákona dnes nikoho nepřekvapí. Ale policejní křeček? A opravdu jeden takový existuje! Jmenuje se Bruno a žije v teráriu u druháka Jirky. Když se ukáže, že křeček mluví, Jirka zajásá, takového kamaráda nikdo nemá. Zvídavý křeček se naučí i číst a zatouží poznat svět za dveřmi domu. Jednoho dne se Bruno skutečně dostane ven a přihodí se něco neuvěřitelného. Z drobného hlodavce se stane postrach zlodějů v širokém okolí!.
29.06.2017 15:55:55